Miks wiadomości z kl. III SP

W naszej klasie jak zawsze dużo się dzieje.
We wrześniu świętowaliśmy „Dzień chłopaka”, klasowi „rozrabiacy” otrzymali drobne upominki.
W październiku na nasze zaproszenie w naszej szkole gościł Pan Zygmunt Śliwiński członek komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych przy urzędzie miasta w Hrubieszowie. W spotkaniu profilaktycznym brali udział starsi koledzy z naszego liceum i gimnazjum. Tematem pogadanki były zgubne skutki palenia tytoniu, picia alkoholu, zażywania dopalaczy i narkotyków. Dziękujemy za ciekawą pogadankę.
Ciężko pracowaliśmy zbierając zioła, susząc je, a następnie powstały piękne zielniki. Byliśmy zdumieni, gdy dowiedzieliśmy się o działaniu ziół ich właściwościach leczniczych.
Abyśmy byli bezpieczni nie tylko w naszej szkole, ale również na ulicy byliśmy na ciekawym spotkaniu z Panem policjantem Pawłem Gruszką. Pan kolejny raz uświadamiał nas jak należy zachować się w ruchu drogowym, spotkaniu z dzikim, chorym zwierzęciem.
30 X złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze na grobach nieżyjących nauczycieli, pracowników szkoły i żołnierzy walczących o wolną ojczyznę.
19 listopada cała nasza klasa wraz z wychowawczynią Panią Elżbietą Bielecką uczestniczyła w Diecezjalnym zjeździe szkolnych grup Caritas. Po uroczystej eucharystii był słodki poczęstunek czyli lukrowany pączek i gorąca herbata w naszym lokalu Sława. Dziękujemy Panu Dariuszowi Tuzowi za zaproszenie.
25 XI w naszej szkole gościli nasi rodzice, były bowiem zajęcia otwarte. Przygotowaliśmy pod okiem naszej wychowawczyni inscenizację profilaktyczną „Patrycy Papieros w sądzie”. Ukazaliśmy zgubne skutki palenia tytoniu. Przedstawienie prezentowaliśmy naszym kolegom ze szkoły podstawowej, wśród gości byli również Pan dyrektor Arnold Bogowski i Pani dyrektor Agnieszka Harpeniuk. Otrzymaliśmy gromkie brawa – chyba się podobało!
Dbając o zdrowie, odpowiednie odżywianie robiliśmy sałatki owocowe i sprzedawaliśmy domowej „produkcji” ciasto wykonane przez nasze kochane mamy – dziękujemy! Zarobione pieniądze przeznaczyliśmy na dekorację do naszej sali.
W grudniu gościliśmy w Bibliotece Publicznej. Pani Mochnaczewska przypomniał nam jaka drogę musi pokonać książka, kiedy trafia do naszych rąk.
Nareszcie 6 XII – upragniony dzień – imieniny św. Mikołaja. Wszyscy w naszej klasie otrzymali upominki, było super!!! Wszystkie te wydarzenia zapisujemy w naszej kronice.