NOC BIBLIOTEK

    8 czerwca 2018 roku na terenie naszej szkoły odbyła się „Noc Bibliotek”, pełna atrakcji wieczorno – nocna akcja promująca czytelnictwo. W związku z jubileuszem odzyskania przez Polskę niepodległości, jaki przypada na ten rok hasło przewodnie imprezy brzmiało „RzeczpospoCzyta”.
     Przybyli na spotkanie uczniowie, nauczyciele i rodzice mogli wziąć udział w zabawie, pt. „Flirt z Niepodległą”, której konwencja oparta była na popularnej grze towarzyskiej, zaś treść kart, jakimi wymieniali się uczestnicy stanowiły cytaty z utworów wydanych w Polsce ok. 1918 roku oraz z wierszy patriotycznych. Każdy mógł spróbować swoich sił w odczytywaniu „łamańców językowych” – tekstów zawierających zestawienia wyrazów podobnie brzmiących, a przez to trudnych do wymówienia.
    W ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości odbyło się też wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych przy ognisku. Całość zakończyła plenerowa projekcja filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas”.
    Z opinii uczestników imprezy wynika, że to niekonwencjonalne spotkanie z polską literaturą i historią przypadło im do gustu. Miejmy nadzieję, że za sprawą „Nocy Bibliotek” czytelnicy wrócą do biblioteki również w dzień i będą wracać w kolejne dni…