„Jesienny biwak na START”

Powoli tradycją w naszej drużynie staje się organizacja jesienią dwudniowych biwaków na terenie Zespołu Szkół   w Horodle. W naszym biwaku na Start udział biorą harcerze z naszych drużyn oraz nowi członkowie, którzy mają okazję przyjrzeć się bliżej naszej drużynie.
Tej jesieni nasz biwak odbył się w dniach 19 – 20 października. Nasze spotkanie było nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale i do podjęcia refleksji nad swoim zachowaniem, gdyż tematem przewodnim biwaku była „odpowiedzialność”. W biwaku uczestniczyli harcerze z 2 Drużyny Harcerskiej Służby Granicznej oraz Próbnej Drużyny   Wędrowniczej  z  Horodła.  W   naszych  działaniach   wspierali  nas  funkcjonariusze  Placówki  SG w Horodle. W tym roku gościliśmy również Komendantkę Hufca Hrubieszów phm Monikę Wołos i phm Leszka Wołosa.
Biwak rozpoczęliśmy od apelu, przydziału zadań i omówienia spraw organizacyjnych. Wieczór spędziliśmy przy ognisku. Towarzyszył nam również Pan Robert Jerzyna. Późnym wieczorem odbyły się rozgrywki sportowe, a po nich świecowisko. Przy ogniu w ciszy i przyjaznej atmosferze dyskutowaliśmy na temat czym dla nas jest odpowiedzialność, czy ta cecha charakteryzuje nasze działania, co powinniśmy w sobie zmienić. Było wiele gier i zabaw. Następnego dnia po śniadaniu i uporządkowaniu terenu wyruszyliśmy na wędrówkę po Horodle bawiąc się w podchody.

Kolejny jesienny biwak przed nami za rok. Mamy nadzieję, że znów się na nim spotkamy. Czuwaj!