Klasa 1

Kl I S.P 30 III 2020r. Podręcznik . polonistyczna do 53 str. ćwic. 55 matematyczna 55
z informatyki doskonalimy umiejętność posługiwania się komputerem – rysunek w paint Groźne żywioły (według własnego pomysłu)

31 III 2020r. e. polonist. podr.do str. 57 ćwicz. 56 z e. muzycznej ćwiczymy tekst i melodię piosenki Wiosna- (wcześniej podany przez wychowawcę)

01.IV 2020r. e matema. do str.57 , e. pol. do str. 63 wykonanie dzbanka i ozdobienie np. szlaczkami literopodobnymi lub według własnego pomysłu.

02.IV 2020r. Proszę nie zapominajcie o ćwiczeniach gimnastycznych ogólnorozwojowych z wykorzystaniem skakanek, piłek, butelek po napojach wspólnie z rodzicami, rodzeństwem karta mat. do. Str. 59
e. przyrodnicza podr. str.do 61, ćwicz. do 57 (nazwy drzew)

03.IV 2020r. e. pol. podr. do str. 63, karty pol.str 61 , e. społ. krty pol., s. 62 ćwiczymy z Noni
Moi drodzy tydzień kończymy na dwuznaku dz
z matematyki – centymetr miara długości s.59

Życzę owocnej i systematycznej pracy. Pamiętajcie kochani o odpoczynku, słuchajcie się rodziców

język angielski:

Utrwalamy nazwy dzikich zwierząt

Proszę odsłuchać i powtórzyć nazwy zwierząt, wchodzimy w link: https://www.macmillan.pl/strefa-ucznia po lewej stronie klikamy Szkoła podstawowa klasy 1-3 następnie w Tiger1 i wybieramy Pupil’s Audio CD3 / NOWOŚĆ, i odtwarzamy ścieżkę 3.19.

Słuchamy historyjki 5

Historyjka jest umieszczona w Książce ucznia na stronach 52 i 53.

Historyjkę możemy obejrzeć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=hlJIm7Boxlg zachęcam również do odsłuchania historyjki, Pupil’s Audio CD3 / NOWOŚĆ, ścieżka 3.20.
karta pracy klasa I

 

Praca w domu dla ucz. kl. I. SP na najbliższy tydzień 23 -27 marca 2020r. j.pol. podręcznik do str. 46, ćwicz. z j. pol. do str. 49 (do litery ż), ćwicz. z matematyki do str.51

język angielski:

Przesyłam kolejne ćwiczenia powtórzeniowe dla klasy I. Proszę rodziców o kontakt w razie pytań birusewa@o2.pl. Jeśli dziecko nie odebrało książki ze szkoły pod tym linkiem https://anglistaonline.macmillan.pl/ na dole strony mamy dostęp do książek i ćwiczeń, wchodzimy w tytuł naszej książki TIGER – klikamy pobierz, odszukujemy książkę i zeszyt ćwiczeń do klasy 1.

Teksty piosenek znajdują się w Zeszycie ćwiczeń Tiger 1 na stronie 88- 91. Płyta z piosenkami znajduje się na końcu w podręczniku. Przy tytułach znajdują się numery ścieżek z płyty CD z piosenkami.
Proszę utrwalić sobie piosenki ,,I don’t like sausages’’  oraz ,,Ten fat sausages’’.
https://www.youtube.com/watch?v=rQhZFnyq-ks
https://www.youtube.com/watch?v=XLoOl9mz4O8

DLA CHĘTNYCH dodatkowe  karty pracy.

karty pracy klasa I SP-1

Rozdział 5 The sore paw.  Poznajemy nazwy dzikich zwierząt.

Proszę zapoznać się z nowymi wyrazami ze strony 51 w podręczniku ćwiczenie 3. Wymowę wyrazów można sprawdzić w dowolnym internetowym translatorze. Poniższą tabelkę proszę przepisać do zeszytu. DLA CHĘTNYCH: zeszyt ćwiczeń strona 50 ćwiczenie 1,2.

Utrwalamy poznane litery. Doskonalimy technikę czytania na różnych poziomach (ćwiczenia j. pol. na końcu książki). Doskonalimy dodawanie i odejmowanie w zakresie 20 (można rozwiązywać dodatkowe zadania na końcu ćwiczeń z matematyki). Proszę usprawniać rękę poprzez rysowanie wzorów literopodobnych oraz kolorowanie wykorzystując własne zasoby.

język angielski:

Proszę powtórzyć słownictwo z rozdziału 4 (peas, eggs, ham, milk, carrots, potatoes, cheese, sausages). Proszę wykonać patelnię i ulubione produkty (z których robimy omlet)  wyciąć i wkleić do zeszytu. Pod rysunkiem piszemy   I like (lubię) ……….. (i wpisujemy produkty które znajdują się na patelni).

Na stronie https://wordwall.net/pl klikamy w ,,Zobacz przykładowe materiały’’. Strona przeniesie was do wyszukiwarki materiałów, do której wpisujecie tytuł swojego podręcznika czyli Tiger 1. Po kliknięciu w lupkę pojawią się zadania leksykalne i gramatyczne do podręcznika. Proszę wykonywać te zadania.