„CZTERY DNI – CZTERY MIASTA”.

   W dniach 21 – 24 IV 2022r. uczniowie klas V – VIII (w większości członkowie Szkolnego Koła Caritas) uczestniczyli w szkolnej wycieczce edukacyjnej.
  Podróż rozpoczęliśmy wczesnym rankiem, by po kilku godzinach deszczowej aury dojechać do Torunia, gdzie czekały nas pierwsze atrakcje w Centrum Popularyzacji Kosmosu-Planetarium oraz w Muzeum Żywego Piernika. W planetarium uczestniczyliśmy w widowiskowym pokazie powstania kosmosu oraz mogliśmy stać się pracownikami Bazy Mars#17, wykonując codzienne czynności w pracy astronauty.
W muzeum piernika zapoznaliśmy się z recepturą słynnego toruńskiego smakołyku. W trakcie warsztatów sami wykonaliśmy ciasto, które następnie odcisnęliśmy w formie. Po krótkim procesie pieczenia każdy z nas otrzymał na pamiątkę własnoręcznie wykonany pierniczek. Mieliśmy też okazję obejrzeć wiekowe maszyny służące do wyrobu i wypieku tych aromatycznych ciastek. Po południu byliśmy już w słonecznym Gdańsku.
   Drugi dzień zaczęliśmy od wizyty w kręgielni, następnie przejechaliśmy do Gdyni, by w porcie podziwiać wspaniały „Dar Pomorza” i dumny ORP „Błyskawica”. Sopot to oczywiście spacer po molo i delektowanie widokiem Zatoki Gdańskiej. Zakończenie dnia to pełna zadumy wizyta na Westerplatte i rozmowy o wartości pokoju.
   Trzeciego dnia po śniadaniu zwiedzaliśmy serce Gdańska, czyli Stare Miasto. Następnie przejechaliśmy do Gdańska Oliwy, by zwiedzić zespół katedralno-ogrodowy i wysłuchać koncertu muzyki organowej. Po południu relaksowaliśmy się w kinie na filmie „Za duży na bajki”.
  Ostatni dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od nabożeństwa w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Gdańsku Wrzeszczu i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu, odwiedzając po drodze Pałac Wilanowski w Warszawie.
   Do Horodła wróciliśmy cali i zdrowi, pełni wrażeń oraz bogatsi o nowe doświadczenia.