,,Trwali mężnie do końca na straży wolności”

     1 marca 2017r. uczniowie naszego liceum uczestniczyli w konferencji historyczno – patriotycznej poświęconej 75 rocznicy Powstania Zamojskiego.
     Spotkanie odbyło się w Centrum Kultury Filmowej w Zamościu a jego organizatorami był Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu.
    Podczas uroczystości delegacja z naszej szkoły obejrzała film ,,Wszystko dla Polski. Powstanie Zamojskie 1942 – 1944”, następnie uczestniczyła w dyskusji z twórcami filmu i uczestnikami opisywanych wydarzeń. Kluczowym momentem spotkania było podsumowanie „Konkursu Wiedzy o Powstaniu Zamojskim”, który odbył się 02.02.2017r. w Zespole Szkół w Horodle i był jednym z elementów upamiętnienia rocznicy Powstania Zamojskiego.

W konkursie brało udział 19 uczniów naszego liceum, zaś 9 zostało laureatami. Należą do nich:
Rafał Szymonik, Damian Matwiejczuk, Cezary Fornal, Michał Szymański, Krystian Porada, Anna Wołoszyn, Alina Małkowicz, Michał Lekan, Dominika Kruk.
Nagrodą w konkursie jest wyjazd laureatów do Warszawy, zwiedzanie gmachu Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej oraz Pałacu Prezydenckiego. Planowany termin wyjazdu 05.04.2017r.
Opiekun/koordynator konkursu: mgr Arnold Bogowski