Światowy Dzień Książki dla Dzieci

bez tytułu

    2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto zostało ustanowione w celu promowania literatury i grafiki wśród młodych czytelników. 2 kwietnia to również dzień urodzin Hansa Christiana Andersena, autora baśni znanych dzieciom na całym świecie.
   Co roku inny kraj jest gospodarzem Dnia Książki dla Dzieci. Jego zadaniem wówczas jest zaprojektowanie i rozesłanie do innych krajów plakatu z mottem. Polska była gospodarzem tego dnia w roku 1980, motto: „Książka moim oknem na świat” wymyślił Wojciech Żukrowski, plakat projektował Jerzy Czerniawski.
     W bibliotece szkolnej z tej okazji odbyły się spotkania z dziećmi oraz wspólne czytanie baśni Andersena. Z tej okazji pani bibliotekarka zorganizowała również konkursy czytelnicze dla uczniów klas II ze znajomości baśni „Brzydkie Kaczątko” , a w klasie I z lektury „Pilot i ja”.

Wśród uczniów klasy II B czołowe miejsca zajęli:
I miejsce – Gawron Aleksandra
II miejsce – Ciężka Kinga
III miejsce- Kaczyńska Laura oraz  Mrozowski Bartosz

Wśród uczniów klasy II A czołowe miejsca zajęli:
 I miejsce- Paćkowska Nikola
II miejsce- Sitarczuk Roksana
III miejsce- Wojciechowska Julka  oraz Szymańska Klaudia

Wśród uczniów klasy I A czołowe miejsca zajęli:
I miejsce – Romak Agnieszka
II miejsce- Grabarczuk Oliwia
III miejsce- Sobiłło Magdalena

Wśród uczniów klasy I B czołowe miejsca zajęli:
I miejsce- Zbirowska Majka
II miejsce- Malinowska Oliwia
III miejsce-Gruszka Anna