Dzień Życzliwości i Pluszowego Misia

       Listopad, który zwykle nie kojarzy się zbyt dobrze, w naszej szkole obfitował w sympatyczne święta. Obchodziliśmy Dzień Życzliwości (21 listopada) i Pluszowego Misia (25 listopada).
Samorząd liceum przygotował akcję „Uśmiechnij się”, w ramach której wręczył uczniom i nauczycielom uśmiechnięte emotikony. Natomiast przedszkolakom podarowano uśmiechnięte baloniki. Wszystkim życzono wielu uśmiechów i życzliwości.
Zaś 25 listopada  na korytarzach szkolnych i w klasach królowały pluszowe misie w różnych kolorach  i rozmiarach, które ociepliły atmosferę tego jesiennego dnia.

MÓJ PRZYJACIEL – MIŚ

    Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardą czy w kubraczku….Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego.Wiele razy był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.
    Ta najmilsza zabawka swoje święto obchodzi 25 listopada. Właśnie tego dnia z okazji Święta Pluszowego Misia klasa I odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Horodle. Panie bibliotekarki zapoznały dzieci z historią Pluszowego Misia oraz misiami – bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m. in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Następnie dzieci obejrzały bajkę "Miś Uszatek – Choinka" oraz wysłuchały opowiadanie "Dlaczego niedźwiedzie zapadają w zimowy sen?" No i oczywiście każdy musiał narysować swojego ulubionego "misiaczka".
    Dziękujemy Paniom bibliotekarkom: Renacie Mochnaczewskiej i Bożenie Gruszce za miłe spotkanie.

Super Speller – dyktando z języka angielskiego

        22 listopada br. w Zespole Szkół Publicznych im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach przeprowadzono 3. edycję konkursu „Super Speller – dyktando z języka angielskiego” organizowanego we współpracy z naszą szkołą.W finale wzięli udział uczniowie z gimnazjów w Mirczu, Jarosławcu, Trzeszczanach, Przewodowie, Moniatyczach i Horodle. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Małgorzata Bojarska (kl. II) i Magdalena Magierka (kl. III). Zwycięzcami trzeciej edycji konkursu zostali:

Miejsce I – Krystian Strupieniuk (Samorządowy Zespół Szkół w Mirczu)
Miejsce II – Wiktoria Mieczan (Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Trzeszczanach)
Miejsce III –   Jagoda Kraczuk (Zespół Szkół Publicznych im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach)

Organizacją konkursu zajęły się panie Iwona Podgalska-Pańko z Zespołu Szkół Publicznych im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach oraz Katarzyna Bajerczak z Zespołu Szkół w Horodle. Sponsorami nagród były wydawnictwa językowe Macmillan i Oxford University Press oraz szkoły organizujące konkurs. Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom oraz życzmy dalszych sukcesów. Dziękujemy również wszystkim nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.

Sukces Pawła Jerzyny!

      Uczeń klasy I Gimnazjum Publicznego im. Królowej Jadwigi Paweł Jerzyna został laureatem Regionalnego Konkursu Czytelniczego „Booktalking, czyli gawęda o książce Henryka Sienkiewicza” i 16 listopada w Zamojskim Domu Kultury uczestniczył w ceremonii wręczenia nagród podczas uroczystego jubileuszu 80 – lecia Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu. Wśród 19 reprezentantów gimnazjów z powiatów – zamojskiego, tomaszowskiego, biłgorajskiego i hrubieszowskiego – Paweł zajął II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczniowie ZS w Horodle czytają i zachęcają do czytania!

      W  powiatowym etapie Regionalnego Konkursu Czytelniczego nasi uczniowie ze wszystkich etapów godnie reprezentowali szkołę – Michał Bielecki, Izabela Mrozowska i Gabriela Grabowska ze szkoły podstawowej, Paweł Jerzyna z gimnazjum i Kinga Rządkowska z liceum. Laureatami tego etapu zostali Izabela Mrozowska i Paweł Jerzyna.
Przy organizacji wyjazdów na konkurs mogliśmy liczyć na pomoc Pani Katarzyny Garbowskiej – dziękujemy.

Funkcjonariusze służby celnej w przedszkolu

        Dnia 16 listopada 2016r. w oddziałach przedszkolnych złożyli wizytę funkcjonariusze  aspirant Marian Kuczyński i starszy rewident Marcin Wawrusiewicz z Granicznego Referatu Zwalczania Przestępczości w Hrubieszowie. Celnicy zapoznali  dzieci ze specyfiką swojej pracy i przeprowadzili pokaz umiejętności psa Irona, wspomagającego codzienną pracę funkcjonariuszy. Działania, szczególnie labradora, wzbudziły zachwyt dzieci. Przedszkolaki w podziękowaniu recytowały wierszyki i śpiewały piosenki.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

 

Youngster

21 listopada obchodzony jest dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków i pozytywnych emocji, czyli „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na wydarzenia wojny „Jom Kippur” (konflikt izraelsko-arabski). Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść nie prowadzą do niczego dobrego. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Główną ideą obchodów Dnia Życzliwości jest przypomnienie ludziom o tym, iż tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii, czy przyjazne nastawienie.

Tego dnia w naszej szkole grupa Youngsterowców również wkroczyła do akcji:

TURNIEJ O PUCHAR TYMBARKA W HRUBIESZOWIE

         W dniu 14 listopada 2016 r. na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hrubieszowie odbył się Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka” w kategoriach U–10 dziewcząt i chłopców.
Do turnieju dzieci przygotowywały wychowawczynie klas III pani Ewa Kurzydłowska i pani Barbara Klamer.
          Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta, które po zwycięstwie nad Mołodiatyczami 2:0, wygrały zawody powiatowe i uzyskały awans na zawody wojewódzkie.
          Chłopcy zaś zajęli 3 miejsce (I zespół) i 6 miejsce (II zespół).
          Drużyny wystąpiły w następującym składach:

1 miejsce – dziewczęta – Gabriela Kuna, Weronika Szymańska, Julia Szpyrka, Martyna

                      Julia Seredyńska, Aleksandra Gawron, Laura Kaczyńska, Kinga Ciężka,

                      Amelia Wróbel, Nikola Paćkowska, Julia Wojciechowska, Weronika Szumiata.

 3 miejscechłopcy (I zespół) – Adrian Tymbel, Bartosz Mrozowski, Sebastian Wróbel, Dawid

                      Stawiarski, Dawid Porada, Kacper Nowaczewski, Michał Bednarczuk, Wiktor              

                      Najuch, Bartosz Kozar.

6 miejscechłopcy (II zespół) – Koza Dominik, Malinowski Martin, Jakub Jańczuk, Czerwiński

                     Adrian, Michał Janiuk, Marcel Paćkowski, Kacper Orkiszewski, Cezary Juźwiak,

                     Kacper Filipczuk, Dawid Rydel, Mateusz Flis

  Opiekunami na powyższych zawodach byli: Barbara Klamer, Ewa Kurzydłowska i Mirosław Kamień.

KONKURS PLASTYCZNY ”PORTRET ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”

mikolaj

Serdecznie zapraszamy dzieci z klas I-III do udziału w konkursie plastycznym pt. ”Portret Świętego Mikołaja”.

 I. Cele konkursu :
● podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowych,
● rozwijanie wyobraźni i aktywności plastycznej,
● rozwijanie wrażliwości estetycznej.

II. Regulamin konkursu:
● Konkurs skierowany do uczniów szkoły podstawowej klas I-III uczęszczających do świetlicy szkolnej.
● Forma prac dowolna.
● Prace mogą być wykonywane indywidualnie lub zbiorowo- maksymalnie po 2 osoby.
● Komisja, oceniając prace, będzie brała pod uwagę pomysłowość, oryginalność oraz estetykę wykonania.
● Prace należy składać w świetlicy szkolnej do 6 grudnia 2016r.
● Każda praca powinna być opisana: imię i nazwisko wykonawcy, klasa.

CZEKAJĄ NAGRODY I DYPLOMY

                                                                  ZAPRASZAMY!!!       

                                                                 Organizator: Świetlica szkolna

KLASY III NA SEANSIE FILMOWYM w Gminnej Bibliotece Publicznej w HORODLE

    15 listopada 2016 roku klasy III razem z wychowawczyniami, miały możliwość, dzięki uprzejmości pań bibliotekarek Renaty Mochnaczewskiej i Bożeny Gruszki, obejrzeć przejmującą opowieść pt. „Sakret Eleonory”.
     Była to podróż do świata, w którym czytanie jest umiejętnością na wagę złota. Okazuje się bowiem, że tylko dzięki niej ożywają postaci znane każdemu młodemu czytelnikowi.
     Na sali panowała ,,cisza jak makiem zasiał”, gdyż wszyscy poddaliśmy się czarowi filmu w myśl przesłania ,,To, że to tylko opowieść, nie znaczy, że nie  jest  prawdziwa”.