CEZARY FORNAL – LAUREATEM ETAPU CENTRALNEGO OLIMPIADY HISTORYCZNEJ

      Veni, vidi vici (Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem) może powiedzieć o sobie Cezary Fornal – uczeń II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Horodle.
      W dniach 6-9 kwietnia 2018 roku w hotelu Prawdzic Resort& Conference w Gdańsku odbyły się eliminacje centralne XLIV Olimpiady Historycznej. W olimpijskich zmaganiach wzięło udział 113 uczniów wyłonionych spośród 1800 uczestników eliminacji okręgowych. Tytuł laureata uzyskało 39 osób, wśród nich
Cezary Fornal – uczeń z Horodła, jako jedyny z okręgu lubelskiego. Dyplomy i nagrody wręczał Wiceminister Edukacji Narodowej – Maciej Kopeć oraz Dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN Adam Hlebowicz.
      Jako laureat olimpiady szczebla ogólnopolskiego Czarek ma zagwarantowany indeks na wybrany przez siebie humanistyczny kierunek studiów.
Serdecznie gratulujemy!

LICEALIŚCI UCZESTNIKAMI AKCJI EDUKACYJNEJ MINISTERSTWA INWESTYCJI I ROZWOJU

26 marca 2018 r. w  czasie  lekcji podstaw przedsiębiorczości uczniowie z klasy II liceum wzięli udział w akcji edukacyjnej Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II”. Była to kolejna edycja programu skierowanego do szkół ponadpodstawowych i gimnazjów z obszaru Polski Wschodniej obejmująca pięć województw: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie. Głównym celem projektu była popularyzacja wiedzy na temat Funduszy Europejskich przeznaczonych dla młodych ludzi oraz przybliżenie młodzieży zasad aplikowania o środki na rozwój własnego biznesu.
W czasie zajęć uczniowie zapoznali się z prezentacją dotyczącą Funduszy Europejskich, obejrzeli film na temat platform startowych, ułatwiających założenie nowej firmy. Pracując z komiksem „Gra o start – up” licealiści dowiedzieli się jak założyć start- up, czyli wystartować z własnym pomysłem na działalność przy wsparciu finansowym i mentorskim ekspertów unijnych.
Na zakończenie zajęć odbył się konkurs – trzej uczniowie, którzy najszybciej rozwiązali zadania, otrzymali nagrody (karty upominkowe do sieci sklepów EMPIK). Byli to:

  1. Lekan Michał
  2. Kostrubiec Paulina
  3. Baraniuk Patryk

Zajęcia przeprowadzone w ramach projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II” bardzo zainteresowały uczniów. Poszerzyły ich wiedzę na temat Funduszy Europejskich, a szczególnie Programu Polska Wschodnia. Licealiści dowiedzieli się, w jaki sposób Fundusze Europejskie mogą im pomóc przekuć swoje pomysły w innowacyjny biznes. Zrozumieli również jak ważna we współczesnym świecie jest przedsiębiorczość, kreatywność oraz rozsądny i przemyślany wybór ścieżki zawodowej.

PIOTR SAKOWSKI NA ELIMINACJACH WOJEWÓDZKICH!

W  dniu 21 marca 2018 r.  w Powiatowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom.”
W eliminacjach uczestniczyło 15 uczniów  z powiatu hrubieszowskiego. Naszą szkołę  reprezentowała Gabriela Grabowska z klasy VI szkoły podstawowej oraz Piotr Sakowski z klasy III liceum.

Piotr Sakowski zdobył I miejsce w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych i będzie reprezentował powiat na eliminacjach wojewódzkich w Lublinie.
 Gratulujemy!

SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI STRAŻY GRANICZNEJ

        W związku z prowadzonym naborem do służby w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej w dniu 16 marca 2018 r. w Zespole Szkół w Horodle odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Straży Granicznej z młodzieżą licealną.
   Informacje, przekazane młodzieży, spotkały się z dużym zainteresowaniem, gdyż związane są z ważnym życiowym wyborem – wyborem zawodu.
       Warto pamiętać, że służba w Straży Granicznej to odpowiedzialność, ale i szereg przywilejów, które dają poczucie bezpieczeństwa, a przede wszystkim poczucie przynależności do formacji z wieloletnią tradycją.

DROGI GIMNAZJALISTO!

Jeżeli marzysz o szkole przyjaznej uczniowi, w której będziesz zdobywał wiedzę
i rozwijał swoje pasje w miłej atmosferze,
 wśród życzliwych osób, wybierz Liceum Ogólnokształcące im. Unii Horodelskiej w Horodle.

SZKOŁA SUKCESU

Mamy czym się chwalić:

– wysoka zdawalność matury (w latach 2014 – 2016: 100%, w roku 2017: 90%),
– laury w prestiżowych konkursach przedmiotowych oraz olimpiadach (w roku szkolnym 2017/2018 – etap centralny olimpiady historycznej i etap okręgowy olimpiady z języka rosyjskiego),
– certyfikaty „Bezpieczna Placówka Oświatowa”, „Szkoła Innowacji”,
– liczne grono absolwentów kontynuujących edukację na wyższych uczelniach.

SZKOŁA INNOWACJI

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych uczniów i reagujemy na potrzeby rynku pracy:

– już od ośmiu lat w liceum realizowana jest innowacja pedagogiczna z zakresu funkcjonowania Straży Granicznej, w ramach której odbywają się zajęcia teoretyczno – praktyczne w wymiarze 2 godzin tygodniowo,

– od dwóch lat szkoła daje także możliwość rozwijania umiejętności sportowych w ramach innowacji pedagogicznej „Sport drogą do sukcesu”.

SZKOŁA Z TRADYCJAMI

Przekazujemy kolejnym pokoleniom wspaniałe tradycje edukacyjne:

– jesteśmy placówką z wieloletnią tradycją – w 2014 roku obchodziliśmy 70 – lecie istnienia, nasze liceum trwale wpisane jest w strukturę szkolnictwa ponadgimnazjalnego na terenie powiatu hrubieszowskiego,

– dbamy o wszechstronny rozwój ucznia poprzez organizowanie zajęć terenowych, wycieczek integracyjnych i edukacyjnych,

– uczymy wrażliwości, otwartości na drugiego człowieka organizując liczne akcje charytatywne w ramach Szkolnego Koła Caritas,

– wspieramy uczniowską inicjatywę i kreatywność dzięki prężnie działającemu Samorządowi Uczniowskiemu,

– kształtujemy charaktery naszych uczniów poprzez stawianie im nowych wyzwań w ramach działania Szkolnej Drużyny Harcerskiej,

– uczymy racjonalnego zachowania się w sytuacjach zagrożenia, prowadząc Kółko Pierwszej Pomocy.

SZKOŁA ATRAKCYJNA

Stwarzamy optymalne warunki do nauki:

– jednozmianowy system nauki,

– mała ilość uczniów w klasie, (kameralna, przyjazna atmosfera sprzyja indywidualnemu podejściu do każdego ucznia),

– dogodny dojazd ,

możliwość wynajęcia stancji na czas trwania nauki,

– przestronny budynek szkolny z monitoringiem,

– liczne dobrze wyposażone klasopracownie,

– sala gimnastyczna oraz siłownia,
– 3 pracownie komputerowe (nowoczesny sprzęt IT),

– zasobna biblioteka ,

– stołówka (obiady gotowane na miejscu),
– sklepik szkolny.

A PONADTO ORGANIZUJEMY:

zajęcia dodatkowe dla uczniów potrzebujących wsparcia,

– konsultacje z każdego przedmiotu,

– zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów oraz przygotowujące do udziału w konkursach i olimpiadach przedmiotowych,

– mistrzostwa szkoły w różnych dyscyplinach,

– biwaki harcerskie, rajdy piesze i rowerowe, patrole oraz liczne wycieczki,

– wyjazdy na mecze piłki nożnej, piłki ręcznej oraz mecze siatkówki.

Zainteresowanych uczniów klas trzecich gimnazjów prosimy o kontakt:

Liceum Ogólnokształcące w Horodle
ul. Piłsudskiego 58
22- 523 Horodło
Tel. ( 84 ) 651 53 31

sphorodlo@interia.pl

LICEALIŚCI NA STOKU W BOBLIWIE

4 marca 2018 r. – bezpośrednio po biegu ,,Wilczym Tropem” poświęconym pamięci Żołnierzy Wyklętych – grupa licealistów udała się do Bobliwa, by tam przejść chrzest narciarski w postaci kilku lekcji instruktorskich oraz kilkunastu samodzielnych zjazdów ze stoku. Mimo zmęczenia uczniowie do późnych godzin nocnych ćwiczyli swoje umiejętności narciarskie. 
Dziękujemy Panu Pawłowi Małkowiczowi, instruktorowi PZN za pełen sponsoring w zakresie wypożyczonego sprzętu oraz udzielonych lekcji.

VI BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

W niedzielę 4 marca 2018 r. w Hrubieszowie rozegrana została VI edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” na dystansie 1963 m. Wśród prawie 150 uczestników znaleźli się również uczniowie naszego liceum wraz z nauczycielem – panem Mirosławem Kamieniem, którzy mimo dużego mrozu dzielnie walczyli o jak najlepsze miejsca. W zawodach wystartowała czwórka maturzystów: Karolina Boniewska, Dominika Kruk, Damian Matwiejczuk i Piotr Sakowski.

MICHAŁ NA OLIMPIADZIE!

     Miło nam poinformować, że kolejny uczeń naszego  liceum przygotowuje się  do zmagań olimpijskich.
    Michał Lekan  – uczeń kl. II  Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Horodelskiej w Horodle został zakwalifikowany do etapu okręgowego Olimpiady Języka Rosyjskiego. Zawody  II stopnia odbędą się na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie 3 marca 2018 r.
     Gratulujemy i życzymy sukcesów!

CZAREK W FINALE XLIV OLIMPIADY HISTORYCZNEJ!

         Z satysfakcją informujemy, że Cezary Fornal uczeń klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Horodle, decyzją Komitetu Głównego, został zakwalifikowany do eliminacji centralnych XLIV Olimpiady Historycznej.
     W dniach 13 i 20 stycznia 2018 roku na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie odbywały się eliminacje okręgowe Olimpiady Historycznej. Obejmowały one zarówno część pisemną jak i ustną. Cezary Fornal  z obu części uzyskał wysokie oceny i stąd został wytypowany do eliminacji centralnych.
     Warto przypomnieć, że jest to kolejny sukces naszego  ucznia, dla którego poznawanie przeszłości jest nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale przede wszystkim, umiejętnie rozwijaną , wielką pasją.  Zmagania finałowe odbędą w Gdańsku w dniach  6 – 9 kwietnia 2018 r.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

PATROL PIESZY MATURZYSTÓW

14 lutego 2018 r. uczniowie klasy III liceum odbyli kolejne zajęciach terenowe, zorganizowane w ramach innowacji pedagogicznej „Straż graniczna” . Trasa patrolu liczyła łącznie 7,5 kilometra. Tym razem licealiści wykonywali zadania w trudnym,  pagórkowatym terenie, z uwzględnieniem stromych podejść, podczas których wykorzystywano  linę do asekuracji. Każdy próbował wspinaczki na szczyt wzgórza, ćwiczono także szybkie zejście w dół. 
Ostatnie zadanie – pokonanie na czas pozostałości Grodziska Horodelskiego – uczestnicy patrolu wykonali z zapasem czasowym, co było możliwe dzięki bardzo dobrej koordynacji i umiejętności współdziałania w małym zespole.
Serdeczne podziękowania dla Pani  Justyny Seredyńskiej,  za zorganizowanie kuchni polowej i przygotowanie posiłku regeneracyjnego.