BAL PÓŁMETKOWO – OTRZĘSINOWY

    W sobotę 25 listopada młodzież licealna bawiła się na corocznej imprezie półmetkowej połączonej z otrzęsinami klasy 1. W atmosferze dobrej zabawy pierwszoklasiści przyjęci zostali do braci uczniowskiej, z zapałem wykonując zadania przygotowane przez starszych kolegów. Trzecioklasiści zaś mieli okazję, by podsumować swoje dotychczasowe dokonania i  świętować fakt, że połowa nauki już za nimi. Słowem – wszystkie klasy wspaniale sprawdziły się w przypisanych im rolach, ale co istotniejsze – pokazały, że potrafią świetnie się bawić.

ZNÓW NA PODIUM!

     Uczennice klasy III naszego liceum: Magda Haczkiewicz, Anna Aronowska, Anna Jaros i Daria Jaros wzięły udział w Miniturnieju Szkół „100 lat! Wisława Szymborska”organizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną. W tym trzy etapowym konkursie drużynowym tym razem dziewczyny zajęły III miejsce i mogą cieszyć się atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Starostę Powiatu Anetę Karpiuk. Turniej był świetną okazją do poszerzenia wiedzy, wykazania się zdolnościami plastycznymi i kreatywnością oraz integracji licealistów ze wszystkich szkół średnich naszego powiatu.

LEKCJE Z ZUS

    Na przełomie października i listopada 2023 roku na lekcjach podstaw przedsiębiorczości w klasach 2 i 3 Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Horodelskiej w Horodle odbyły się „Lekcje z ZUS”. #lekcjezZUS #olimpiadaZUS
W klasach przeprowadzono cykl 4 lekcji z wykorzystaniem materiałów przygotowanych przez ZUS (książki, prezentacje multimedialne, filmy). Celem projektu edukacyjnego było budowanie świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Projekt objął honorowym patronatem Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

ANIA ARONOWSKA – STYPENDYSTKĄ!

      W dniu 16 listopada 2023 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Do grona 224 najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych województwa lubelskiego należy uczennica
Liceum Ogólnokształcącego w Horodle – Anna Aronowska
      Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniowi szkoły ponadpodstawowej (kończącej się egzaminem dojrzałości), który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen w szkole.

INTEGRACJA I NAUKA

     19 października odbyła się pierwsza z cyklu imprez integracyjnych adresowanych do uczniów liceum. Tego dnia pierwszoklasiści, a także zainteresowani dobrą zabawą przedstawiciele pozostałych klas, udali się na wycieczkę do Lublina. W myśl zasady „Dla każdego coś fajnego” organizatorzy (wychowawcy klas) przygotowali szereg atrakcji. Pasjonaci biologii i ekologii mogli wziąć udział w wykładach na Uniwersytecie Przyrodniczym pod hasłem „Człowiek w środowisku” i tym samym przygotować się do wojewódzkiego konkursu o tematyce ekologicznej. Ci, których rozpiera energia, mieli okazję, by jej nadmiar rozładować na trampolinach w Strefie Wysokich Lotów. Na miłośników mocnych wrażeń czekały atrakcje w postaci strzelnicy i laserowego paintballa w Laser City. Kinomani mogli wygodnie rozsiąść się w fotelach i relaksować podczas projekcji filmu „Twórca”, a zakupoholicy mieli okazję pobuszować po sklepach galerii Felicity w poszukiwaniu ciekawych promocji.
Wszyscy zgodnie przyznają, że wycieczka była bardzo udana i spełniła swój cel – integracja środowiska uczniowskiego stała się faktem, a jako że to proces kolejne jego etapy już wkrótce!

ZAJĘCIA W TERENIE

     Uczniowie II i III klasy liceum wzięli udział w zajęciach terenowych, mających charakter patrolu, w ramach przedmiotu Elementy wiedzy w zakresie funkcjonowania służby granicznej.
Podczas tych zajęć młodzież zapoznawała się  z podstawowym zadaniem straży granicznej, jakim jest ochrona zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.

Po  odbytym patrolu wszyscy integrowali się przy ognisku.

5 MEDALI NASZYCH LICEALISTÓW

W czwartek 5 października 2023r. na stadionie HOSiR w Hrubieszowie, odbyła się Rejonowa Szkolna Liga Lekkiej Atletyki połączona z zawodami indywidualnymi. Wśród startujących znalazła się także 8 osobowa grupa uczniów naszego liceum, zdobyli 5 medali (2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy). Wszyscy medaliści uzyskali również awans na zawody wojewódzkie, które odbędą się w Biłgoraju.

1miejsca
PAŃKO KACPER 200m

SADO JULIA 1500m

 2miejsca
CZERWIŃSKA KINGA 800m

WĘŻYK JULIA 1500m

 3miejsca
NAJUCH WIKTOR 1500m

Wszystkim medalistom i uczestnikom zawodów gratulujemy.

SPOTKANIE Z MICHAŁEM RUSINKIEM

    W słoneczne wrześniowe popołudnie uczennice naszego liceum: Anna Aronowska, Anna Jaros, Magda Haczkiewicz i Daria Adamczuk wraz z Panią Agnieszką Kossowską wzięły udział, w zorganizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną, bardzo ciekawym spotkaniu z wieloletnim sekretarzem Wisławy Szymborskiej – Panem Michałem Rusinkiem.
   W gościnnych salach hrubieszowskiego muzeum bliski współpracownik naszej noblistki snuł o niej barwną opowieść pełną faktów i anegdot.
   Zachwycona publiczność uhonorowała niezwykłego gościa owacjami na stojąco.

AWANS NASZEGO UCZNIA NA MISTRZOSTWA POLSKI

    W sobotę 9 września 2023r. w Lublinie, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików U16 (makroregion lubelsko – podlaski), podczas których uczeń naszego liceum i zarazem zawodnik MKS UNIA Hrubieszów WIKTOR NAJUCH startując na dystansie 1000m z przeszkodami zajmując 2 miejsce wywalczył srebrny medal z czasem 3:09,33. 
    Uzyskany przez Wiktora wynik dał mu przepustkę do Mistrzostw Polski Młodzików U16, które w dniach 23 – 24 września 2023 r. odbywać się będą w Słubicach (województwo lubuskie).

Gratulujemy.