„LEKCJA O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH” W NASZEJ SZKOLE!

       Nasza szkoła w październiku przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
Tegoroczna edycja projektu poświęcona była zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie poprzez grę planszową i materiały edukacyjne zrozumieli czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznali się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzieli się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

Idea akcji opiera się na szczegółowo zaprojektowanych scenariuszach zajęć i materiałach dydaktycznych. Nasza placówka otrzymała pakiet materiałów dydaktycznych: broszury, upominki dla uczniów, gry planszowe, a także konspekt lekcji, na podstawie których na lekcjach podstaw przedsiębiorczości przeprowadzono ciekawe i niekonwencjonalne zajęcia. W zajęciach uczestniczyły klasa II i III Liceum Ogólnokształcącego.

Więcej informacji o projekcie: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja

JESIENNY BAL PÓŁMETKOWO – OTRZĘSINOWY

    W sobotę 22 października młodzież naszego liceum bawiła się na corocznej zabawie półmetkowej, połączonej z otrzęsinami klasy pierwszej. Różnorodna muzyka, świetne humory i radość ze wspólnej zabawy sprawiły, że trwająca do późnych godzin nocnych impreza pozostanie na długo w pamięci jej uczestników.
Organizatorzy imprezy, czyli trzecioklasiści, mieli okazję, by podsumować  swoją dotychczasową pracę. Drugoklasiści  przygotowali szereg konkurencji, sprawdzających czy ich młodsi koledzy zasługują na to, by zostać przyjętym do wspólnoty licealnej. Pierwszoklasiści, przechodząc przez gęste sito różnych wyzwań, udowodnili, że są godni miana licealisty.

To był naprawdę niezapomniany wieczór!

XXXI PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW DIECEZJI ZAMOJSKO – LUBACZOWSKIEJ

    Uczniowie klasy czwartej liceum tradycyjnie wzięli udział w uroczystościach w częstochowskim sanktuarium.
   Wyruszyli w drogę wczesnym rankiem w sobotę 22 października wraz z wychowawczynią i ks. Pawłem Krukiem. Msza święta, droga krzyżowa na wałach klasztoru i apel przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej pokrzepiły wszystkich duchowo na ten trudny czas przygotowań do egzaminu.
    Zmęczeni, ale zadowoleni licealni pielgrzymi wrócili do domu.  

ADRIAN CZERWIŃSKI STARTOWAŁ W MISTRZOSTWACH POLSKI

     W dniach 24-25 września 2022r. w Lublinie, odbyły się Mistrzostwa Polski U16 w Lekkiej Atletyce, w których wystartował Adrian Czerwiński – uczeń pierwszej klasy naszego liceum.
Adrian startował w biegu na 1000m, w którym zajął 35 miejsce..
    Gratulujemy awansu do mistrzostw Polski i walki wśród najlepszych zawodników w kraju.


LICEALIŚCI NA WYCIECZCE

 

    W dniach 25 – 27 maja 2022 r. młodzież licealna odbyła szkolną wycieczkę. Trasa zwiedzania obejmowała Kraków, Oświęcim, Wadowice i Zakopane. Pomimo wielu kilometrów w nogach, licealiści wrócili z uśmiechami na twarzach oraz niezapomnianymi wrażeniami. Wycieczka zrealizowana została w ramach projektu „Poznaj Polskę”.

PROMOCJA WOT W LICEUM

   Rekrutacja, szkolenie i służba w WOT była tematem spotkania młodzieży naszego liceum z ppor. Mariolą Klimowicz – Dobrowolską i ppor. Dariuszem Bednarzem, którzy reprezentowali 25 Zamojski Batalion Lekkiej Piechoty.
   Przedstawiciele WOT szczegółowo omówili zasady rekrutacji, zadania, jakie spełniają żołnierze, przywileje i korzyści wynikające z bycia w tejże formacji.
   Młodzież z zainteresowaniem słuchała prelekcji, zadając jednocześnie wiele pytań.

WIZYTA PRZEDSTAWICIELI SŁUŻBY WIĘZIENNEJ W NASZEJ SZKOLE

     22 kwietnia 2022 uczniowie klas licealnych spotkali się z pracownikami Zakładu Karnego w Hrubieszowie. Po prelekcji dotyczącej historii formacji mundurowej jaką jest Służba Więzienna st.chor. Jarosław Graf (wychowawca działu penitencjarnego) zwrócił uwagę na zadania Służby Więziennej.
   Głównym celem spotkania było zainteresowanie młodych ludzi pracą w więziennictwie. Uczniom przedstawiono wymagania stawiane przed kandydatami do służby, przywileje i korzyści wynikające z bycia w tejże formacji. Przedstawiono jak wygląda proces rekrutacji. Młodzież z zainteresowaniem słuchała o pracy w zakładzie karnym, zadając jednocześnie wiele pytań. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wykorzystywanymi w służbie jednostkami broni, pracą psa tropiącego oraz środkami przymusu bezpośredniego.

NASZE STYPENDYSTKI!

Agata Aronowska – uczennica klasy maturalnej i Paulina Wójcik z klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Horodle w dniu 04 kwietnia 2022 r. otrzymały stypendium Prezesa Rady Ministrów.
   Tego dnia stypendystom z Lubelszczyzny dyplomy wręczali Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka i Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.