HARMONOGRAM REKRUTACJI DO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W HORODLE NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Zapraszamy do nauki w Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Horodelskiej w Horodle w klasie informatyczno – językowej z rozszerzoną ilością godzin z przedmiotów: informatyka, język angielski i biologia. Dodatkowo w roku szkolnym 2020/2021 będzie kontynuowana innowacja pedagogiczna z zakresu funkcjonowania Straży Granicznej w wymiarze 2 godzin tygodniowo.
Szczegółowe informacje na stronie ZS w Horodle w zakładce – Rekrutacja

Data

Rodzaj czynności

15 czerwca – 10 lipca Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej
26 czerwca – 10 lipca Dostarczenie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej
31 lipca – 4 sierpnia Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wyniku ósmoklasisty
12 sierpnia Podanie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
13 – 18 sierpnia Potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły
19 sierpnia Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

NOWY HARMONOGRAM EGZAMINÓW

Informujemy o nowym harmonogramie egzaminów maturalnych i egzaminu ósmoklasisty na podstawie komunikatu dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 24 kwietnia 2020 r.

HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
W szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym
W szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze jesiennym
W terminie głównym
1. język polski – 16 czerwca 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00
2. matematyka – 17 czerwca 2020 r. (środa) – godz. 9:00
3. język obcy nowożytny – 18 czerwca 2020 r. (czwartek) – godz. 9:00
Egzamin odbył się w styczniu 2020 r.
W terminie dodatkowym
1. język polski – 7 lipca 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00
2. matematyka – 8 lipca 2020 r. (środa) – godz. 9:00
3. język obcy nowożytny – 9 lipca 2020 r. (czwartek) – godz. 9:00
1. język polski – 16 czerwca 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00
2. matematyka – 17 czerwca 2020 r. (środa) – godz. 9:00
3. język obcy nowożytny – 18 czerwca 2020 r. (czwartek) – godz. 9:00
W przypadku egzaminu ósmoklasisty przeprowadzanego w czerwcu i lipcu:
Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty
do 31 lipca 2020 r.
Termin przekazania szkołom wyników i zaświadczeń
do 31 lipca 2020 r.
Termin wydania zaświadczeń oraz informacji zdającym
do 31 lipca 2020 r.
CZAS TRWANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY Z POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW
Czas trwania (min)
arkusz standardowy
przedłużenie czasu, o którym mowa w pkt. 17. Komunikatu*
język polski
120 do 180
matematyka
100 do 150
język obcy nowożytny
90 do 135
* Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 6 sierpnia 2019 r. w sprawie szczegółowych sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2019/2020

HARMONOGRAM EGZAMINU MATURALNEGO W TERMINIE GŁÓWNYM
dla absolwentów wszystkich typów szkół
Część ustna egzaminu maturalnego
Część ustna egzaminu maturalnego w terminie głównym nie jest przeprowadzana.
Część pisemna egzaminu maturalnego
Czerwiec                Godzina 9:00                      Godzina 14:00
8
poniedziałek         język polski – pp*      język polski – pr *

9
wtorek                matematyka – pp      język łaciński i kultura antyczna – pp  
                                                           język łaciński i kultura antyczna – pr
10
środa                  język angielski – pp              język angielski – pr
                                                                      język angielski – dj*
11
czwartek            Boże Ciało

12
piątek                 Dzień bez egzaminów
13, 14 – sobota, niedziela

15
poniedziałek       matematyka – pr                filozofia – pp
                                                                   filozofia – pr
16
wtorek               biologia – pp                       wiedza o społeczeństwie – pp
                          biologia – pr                       wiedza o społeczeństwie – pr
17
środa                chemia – pp                         informatyka – pp
                         chemia – pr                         informatyka – pr

18
czwartek          język niemiecki – pp          język niemiecki – pr
                                                                język niemiecki – dj
19
piątek              geografia – pp                    historia sztuki – pp
                       geografia – pr                     historia sztuki – pr

 20, 21 – sobota, niedziela

22
poniedziałek    język rosyjski – pp            język rosyjski – pr
                                                               język rosyjski – dj
23
wtorek             język francuski – pp         język francuski – pr
                                                               język francuski – dj
24
środa              fizyka i astronomia – pp                  historia – pp
                       fizyka i astronomia / fizyka – pr      historia – pr   
25
czwartek        język hiszpański – pp              język hiszpański – pr
                                                                    język hiszpański – dj
26
piątek             język włoski – pp                    język włoski – pr
                      język łemkowski – pp             język włoski – dj
                      język łemkowski – pr 

27, 28 – sobota, niedziela
29
poniedziałek  języki mniejszości narodowych – pp   języki mniejszości                                                                               narodowych – pr
                           język kaszubski – pp                    wiedza o tańcu – pp
                           język kaszubski – pr                    wiedza o tańcu – pr
                                                                              historia muzyki – pp
                                                                              historia muzyki – pr
godz. 9:00 – matematyka w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pp)**
godz. 10:35 – historia w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pr)**
godz. 12:10 – geografia w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pr)**
godz. 13:45 – biologia w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pr)**
godz. 15:20 – chemia w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pr)**
godz. 16:55 – fizyka i astronomia / fizyka w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pr)**
* pp – poziom podstawowy; pr – poziom rozszerzony; dj – poziom dwujęzyczny
** Dodatkowe zadania egzaminacyjne w języku obcym z biologii, chemii, fizyki i astronomii / fizyki, geografii, historii, matematyki mogą rozwiązywać absolwenci oddziałów dwujęzycznych, w których przedmioty te były nauczane w języku obcym nowożytnym.

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

Dziś uczniowie klasy 3 LO kończą rok szkolny 2019/2020
Dziękujemy Wam wszystkim kochani ABSOLWENCI i każdemu z osobna, za dobro, kreatywność i cząstkę siebie, którą zostawiliście w tej szkole, NASZEJ szkole.
A tymczasem chwila wspomnień – prezentacja przygotowana przez uczniów klasy 2 liceum.

INFORMACJA DLA MATURZYSTÓW

Świadectwa  ukończenia  liceum  będą  do  odebrania  w  budynku  szkoły   24 kwietnia  (piątek) 2020 roku w  godz. 9.00 – 10.00.   

                                                                                          Dyrektor

                                                                               Zespołu Szkół w Horodle

LICEALIŚCI W TELEWIZJI

      4 marca uczniowie liceum przeżyli telewizyjną przygodę w Warszawie. Zasiedli wśród publiczności podczas nagrania czterech odcinków teleturnieju Telewizji Polskiej „Koło fortuny”. Młodzież gościła w studiu ATM, gdzie miała okazję zobaczyć jak wygląda tworzenie programu od kuchni oraz zapoznać się z pracą prowadzących, reżysera, producentów, operatorów kamer i statystów. Przy współpracy z animatorem publiczności dopingowali i oklaskiwali uczestników.
     Na telewizyjnych korytarzach młodzież spotkała się wieloma osobistościami występującymi na szklanym ekranie: Julią Wieniawą, Sylwią Lipką, Tomaszem Oświecińskim.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

     Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie klasy I B liceum – Wiktoria Kozyra, Wiktoria Litwin, Cezary Buchajczuk i Mateusz Bogucki zaprezentowali swoim kolegom krótką historię tego święta, odczytali fragmenty wierszy wybitnych poetów polskich, a Małgorzata Mochnaczewska przedstawiła, przygotowaną przez siebie prezentację o współczesnych zmianach w modelu komunikacji i języku Internetu.

Z WIZYTĄ NA UKRAINIE!

    W celu nawiązania współpracy międzynarodowej delegacja z naszej szkoły w składzie: p. dyrektor Jan Hajkowski, p. Aleksandra Jerzyna , p. Tomasz Najuch i p. mjr Mariusz Papierz udała się na spotkanie z władzami Włodzimierza Wołyńskiego i Zimnego na Ukrainie. Nasza delegacja przedstawiła materiał promujący Liceum Ogólnokształcące w Horodle, ukazała atuty szkoły i przekazała materiały reklamowe.
   W trakcie rozmów wymieniano się doświadczeniami edukacyjnymi, podejmowano kwestie podobieństw i różnic w systemach oświaty. Ustalono również, w jakim zakresie przebiegać będzie współpraca między naszą szkołą a szkołami średnimi z Ukrainy.
  Delegacja z Zespołu Szkół w Horodle spotkała się z bardzo serdecznym przyjęciem. Gościła, m. in. w Ogólnokształcącej Szkole nr 3 we Włodzimierzu Wołyńskim, gdzie zaprezentowano nie tylko historię placówki, bazę lokalową i wyposażenie, ale także zaproszono na zajęcia z informatyki.
   Podbudowani ciepłym przyjęciem oczekujemy na rewizytę delegacji z Ukrainy, która ma nastąpić na początku marca.


BAL STUDNIÓWKOWY 2020

„Jeśli kiedykolwiek zamierzasz cieszyć się życiem – teraz jest na to czas – nie jutro, nie za rok. Dzisiaj powinno być zawsze najwspanialszym dniem”  Thomas Dreiser
    Tegoroczna studniówka uczniów III klasy Liceum Ogólnokształcącego w Horodle rozpoczęła się miedzy innym od tych dość nietypowych słów. W ten oto sposób licealiści, nauczyciele, zaproszeni goście uczcili pamięć zmarłej, niespełna trzy tygodnie temu, wieloletniej nauczycielki matematyki Pani Irminy Jonak.
    Prowadzący wieczór – Katarzyna  Mochnaczewska i Tomasz Wierzbicki przypomnieli, jak cenne, a jednocześnie kruche jest ludzkie życie. Refleksji tej towarzyszyło przekonanie, że warto wykorzystać ten dar.
    Następnie wszystko potoczyło się zgodnie z tradycją – powitania, polonez tańczony w rytm motywu muzycznego z serialu „Czas honoru”, podziękowania – dla Pan Wójta Krzysztofa Bożka, dyrekcji, wychowawców, nauczycieli, a przede wszystkim nieocenionych organizatorów balu – Rodziców. Cześć oficjalną zakończył krótki, humorystyczny rzut oka na szkolną rzeczywistość.
    A potem wspaniałe przyjęcie, piękne suknie i tańce do białego rana. Te wyjątkowe i wzruszające chwile w restauracji „Rusałka” zostaną na długo w naszej pamięci.


Autor zdjęć: Anita Szadowska
www.anitaszadowska.pl

MICHAŁ GRUSZKA – STYPENDYSTĄ PREZESA RADY MINISTRÓW

    Uroczysta gala wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie stała się udziałem ucznia klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Horodle – Michała Gruszki.
     Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest corocznie jednemu uczniowi z każdej szkoły średniej, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen lub wykazującemu szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy.
        Szeroki wachlarz zainteresowań, dużo wiadomości pozaszkolnych, pasja i ciężka praca pozwoliły osiągnąć Michałowi takie wyróżnienie.
        Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.