Drodzy uczniowie!

    Liceum Ogólnokształcące w Horodle wkrótce rozpocznie nabór do dwóch klas pierwszych dla absolwentów 8–letniej szkoły podstawowej oraz absolwentów 3-letniego gimnazjum.
    W roku szkolnym 2019/2020 planowane jest utworzenie dwóch klas pierwszych
informatyczno – językowych o następujących przedmiotach nauczanych w zakresie rozszerzonym: informatyka, język angielski i biologia. Dodatkowo kontynuowana będzie innowacja pedagogiczna z zakresu funkcjonowania Straży Granicznej, w ramach której odbywają się zajęcia teoretyczno – praktyczne w wymiarze 2 godzin tygodniowo.
    Liceum Ogólnokształcące w Horodle jest nowoczesną placówką, która zapewnia wysoki poziom wykształcenia dzięki dobrze przygotowanej kadrze, nowoczesnym środkom dydaktycznym, świetnym warunkom do nauki i rozwijania zainteresowań. Szkoła dysponuje trzema pracowniami komputerowymi wyposażonymi w nowoczesny sprzęt typu: laptopy, tablice interaktywne i ekrany dotykowe pozyskany w ramach zrealizowanego projektu unijnego „Energia kompetencji”.

Zainteresowanych uczniów prosimy o kontakt:

Liceum Ogólnokształcące w Horodle

ul. Piłsudskiego 58

22- 523 Horodło

Tel. ( 84 ) 651 53 31

sphorodlo@interia.pl

Niezbędne informacje znajdują się również na stronie internetowej szkoły: zshorodlo.pl w zakładce: Rekrutacja

UCZEŃ LICEUM W HORODLE NA OLIMPIADZIE JĘZYKA ROSYJSKIEGO

      Miło nam poinformować, że Michał Lekan – uczeń klasy III LO w Horodle zajął wysokie miejsce na etapie okręgowym Olimpiady Języka Rosyjskiego.
      Zmagania olimpijskie odbyły się 2 marca 2019 r. w Lublinie na Wydziale Humanistycznym UMCS. Była to już 50. edycja tego konkursu. W ramach rywalizacji uczniowie pisali test i wypowiadali się ustnie na wylosowany przez siebie temat. Poziom zmagań był niezwykle wysoki.
     Michał po raz kolejny wziął udział w olimpiadzie. Przygotowywał się pod kierunkiem Pani Iwony Kudły – Najuch. Jesteśmy z niego bardzo dumni i życzymy mu dalszych sukcesów!


PÓŁMETEK 2019 ROKU

     Po wielu tygodniach przygotowań, dnia 26 stycznia 2019 roku uczniowie klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Horodle wraz z dyrekcją, wychowawczynią oraz rodzicami spotkali się na Balu Półmetkowym. Nie obyło się bez wyrazów podziękowań, złożonych na ręce wszystkich, którzy pomogli przy organizacji przyjęcia.
    Magiczny klimat sprawił, że wieczór ten bez wątpienia pozostanie nam na długo w pamięci.

KULIG KLASY I LICEUM

      Po wytężonej półrocznej pracy klasa I liceum pod opieką wychowawczyni Pani Iwony Słupskiej i Pani Agnieszki Kossowskiej wyruszyła ochoczo do serca Roztocza, by skorzystać z mroźnej i malowniczej aury zimowej. W Suścu pod pensjonatem Sosnowe Zacisze czekał już przewodnik i okryte kocami sanie. Sanna po zimowej puszczy jodłowej przyniosła wiele wrażeń natury estetycznej, a także podniosła poziom adrenaliny. Spacer po lesie, wodospad Jeleń, słynne Szumy nad Tanwią i kojąca, biała cisza pozwoliły odprężyć się po okresie intensywnej nauki. W tej zimowej scenerii wyjątkowo smakowały kiełbaski prosto z ogniska i gorąca herbata, a zjeżdżanie na workach z sianem dostarczyło okazji do beztroskiej, radosnej zabawy. „To na pewno nie ostatni taki wyjazd”- deklaruje klasa I.

PIĘKNY BAL – STUDNIÓWKA W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W HORODLE

      „Studniówka to czas zabawy, to pierwszy bal, który na zawsze pozostaje w pamięci. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy być tu i teraz…”. Te i inne ważne słowa padały z ust maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego w Horodle.
        W sobotę 12 stycznia 2019 roku uczniowie klasy maturalnej wraz z dyrekcją, nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi bawili się na balu studniówkowym w restauracji „Rusałka” w Horodle.
       Piękna sceneria, serdeczna atmosfera wprawiła  wszystkich w przyjemny nastrój, a kabaret  studniówkowy rozbawiał do łez…

STYPENDYSTA Z NASZEGO LICEUM

     Uroczysta gala wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie stała się udziałem ucznia klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Horodle – Cezarego Fornala
    Cezary po raz drugi otrzymał takie wyróżnienie, gdyż  po raz  kolejny uzyskał najwyższą  średnią ocen, ponadto w kwietniu bieżącego roku zdobył tytuł laureata na etapie ogólnopolskim Olimpiady Historycznej.

     Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest corocznie jednemu uczniowi z każdej szkoły średniej, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen lub wykazującemu szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy.
        Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

CO ŚW. ANDRZEJ WYWRÓŻYŁ …?

Wieczorową porą dnia 29 listopada 2018 odbyła się zabawa andrzejkowa. Młodzież tańczyła przy swoich ulubionych hitach. Dziewczyny z drużyny harcerskiej przygotowały wróżby andrzejkowe, aby uatrakcyjnić dyskotekę i zadośćuczynić polskiej tradycji. Co wywróżył św. Andrzej, uczestnicy zabawy trzymają … w tajemnicy.

„SŁUŻBA WIERSZOM PRÓŻNOŚCI NIE CIERPI I ŻALÓW” – UCZENNICE LICEUM NA KONKURSIE POETYCKIM

     W dniu 27 listopada 2018 roku uczennice naszego liceum Alina Małkowicz, Kinga Rządkowska (klasa III) i Wiktoria Lemińska (klasa I) wzięły udział w V Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Poezji Rosyjskiej w Chełmie. Konkurs, który zorganizowała PWSzZ w Chełmie skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Celem konkursu jest rozwijanie wiedzy uczniów o kulturze rosyjskiej i promowanie nauki języków obcych.
      W tym roku tematem konkursu była twórczość poetycka Włodzimierza Wysockiego – rosyjskiego poety i barda. Uczestnicy wykonywali utwory recytując lub śpiewając w języku rosyjskim lub polskim. Konkurs cieszy się dużą popularnością wśród uczniów. W tym roku na przesłuchania zgłosiło się aż 70 osób. Poziom wykonań był bardzo wysoki. Nasze uczennice wybrały na występ wiersze i pieśni poety w języku rosyjskim. Wiktoria i Kinga konkurowały recytując, a Alina śpiewając.
    Jest nam niezmiernie miło, gdyż nasza uczennica Alina uzyskała wyróżnienie za wykonanie pieśni, pt. „Песня о друге”.


PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

       W dniach 26 – 27 października 2018 r. młodzież liceum wraz z wychowawczynią – panią Iwoną Kudła – Najuch i księdzem Piotrem Skórą uczestniczyła w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, połączonej ze zwiedzaniem kopalni soli w Bochni, Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
w Łagiewnikach oraz muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu.
     Maturzyści pierwszego dnia wycieczkę rozpoczęli od zwiedzania unikatowego miejsca – kopalni soli w Bochni. Przechodząc szybem kopani uczniowie nie tylko obejrzeli kopalnię, ale mieli również okazję przypomnieć sobie pewne etapy historii Polski. Dalsza część pierwszego dnia wycieczki minęła maturzystom na zwiedzaniu  Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. 
     Drugiego dnia wycieczki nasi licealiści odwiedzili Oświęcim – muzeum utworzone na terenie byłego obozu koncentracyjnego z czasów II wojny światowej. Odwiedziny w tym miejscu były dla wszystkich dużym przeżyciem. Spacerując po terenie byłego obozu i słuchając historii opowiadanej przez przewodnika, uczniowie zadawali sobie pytanie, do czego może być zdolny człowiek. Miejsce to i lekcja, jaką tam usłyszeli, na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Ostatnim, lecz najważniejszym punktem wyjazdu, była pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Niezapomnianym przeżyciem było także wzięcie udziału we Mszy Św. i Apelu Jasnogórskim. Podczas modlitwy i chwil skupienia przyszli maturzyści zawierzyli swoje życie, egzaminy maturalne oraz wybór drogi życiowej Matce Bożej.
      Pielgrzymka na długo zostanie w pamięci młodzieży. Pozwoliła nabrać sił i odwagi przed oczekującymi ich wyzwaniami.


ZINTEGROWANI I PRZEDSIĘBIORCZY !

    Uczniowie  I klasy liceum  wraz  z nauczycielami  panią Iwoną Słupską i panią Agnieszką Kossowską w dniu 18 września 2018r. wzięli udział w konferencji dla młodzieży o przedsiębiorczości pod hasłem BIZNES LUBELSKIE z klasą. Organizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski w Lublinie. Celem spotkania było rozwijanie postaw biznesowych wśród osób młodych poprzez wsparcie i promocję przedsiębiorczości. Zaprezentowano najbardziej spektakularne osiągnięcia lubelskich firm i ich bardzo młodych, kreatywnych pracowników. Szczególną uwagę zwróciły sukcesy zespołu młodzieży ZS nr 3 z Kraśnika SPICE GEARS, laureata międzynarodowych konkursów z robotyki, który projektuje, buduje i programuje roboty na światowym poziomie.
    Dużo pozytywnych emocji wywołało spotkanie z reporterem „Dzień dobry TVN” Filipem Chajzerem oraz trenerem biznesu Michałem Misztalem (pomysłodawca Biłgoraj Business Class), który opowiedział o drodze od pomysłu do biznesu i  wsparciu w realizacji zamierzeń.
    Tak pozytywnie zmotywowani pierwszoklasiści postanowili przekuć słowa w czyny i udali się do „Manii skakania”, gdzie pod okiem profesjonalnego trenera ćwiczyli wytrwale skoki, przewroty i inne akrobacje. Po intensywnym wysiłku fizycznym obiad smakował wyśmienicie. Ostatnim punktem programu wycieczki biznesowo – integracyjnej był seans filmowy. Droga powrotna upłynęła pod znakiem pokazu talentów muzycznych- chóralnych  i solowych. 
      Klasa I już planuje następną wycieczkę.