PROGRAM „AKTYWNA TABLICA”

    W marcu i kwietniu w Zespole Szkół w Horodle zostały przeprowadzone zajęcia otwarte dla rodziców i nauczycieli. Lekcje z użyciem technologii informacyjno – komunikacyjnych (TIK) z historii oraz języka angielskiego poprowadzili pani Anna Kozar oraz pan Bartłomiej Kusiak.
    Zajęcia odbyły się w ramach programu rządowego „Aktywna tablica” i miały na celu zaprezentowanie procesu nauczania nowoczesnymi metodami z wykorzystaniem monitora interaktywnego, laptopa i specjalnie przygotowanych ćwiczeń. Zarówno rodzice jak i nauczyciele mieli możliwość obserwować ciekawe, angażujące uczniów lekcje. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność.


UWAGA RODZICE!

W związku z rekolekcjami wielkopostnymi informuję, że 8 – 9 kwietnia 2019 r. (poniedziałek, wtorek) są dniami wolnymi od zajęć lekcyjnych. W tych dniach uczniowie pozostają pod opieką rodziców (również w czasie mszy świętych).

        Dzieci innych wyznań mogą skorzystać z opieki świetlicowej w szkole.

ORGANIZACJA PIERWSZEGO DNIA WIOSNY W ZESPOLE SZKÓŁ W HORODLE

0 A- 0 B- zajęcia według planu do 12.00 (min. konkurs na wiosenne przebranie)

Klasy I-III

8.00-9.30- gry i zabawy w sali gimnastycznej (min. konkurs na wiosenne przebranie)

9.40-11.20- lekcje w klasach prowadzone przez uczniów z kl. VI – na zajęciach obecni są wychowawcy klas I-III

Klasy IV-VI

8.00-9.30- lekcje w klasach prowadzone przez uczniów z kl. VI- na zajęciach obecni są  nauczyciele.

9.40-11.20- gry i zabawy w sali gimnastycznej

Klasy VII-III LO

Grupa I- film

Grupa II- ping-pong

Grupa III- Wycieczka do Zamościa

Wszyscy uczniowie

11.20-11.40- obiad dla dzieci z klas 0-III

11.40-12.00- obiad dla uczniów od kl. IV do III LO

Od 12.10 odwozy

Uwaga! Nie będzie drugich kursów busów odwożących uczniów do domu

BARDZO DOBRY WYSTĘP UCZNIÓW ZS HORODŁO W OTWARTYCH HALOWYCH MISTRZOSTWACH POWIATU W LEKKIEJ ATLETYCE

     W piątek 15 marca 2019 r. w Hrubieszowie odbyły się Otwarte Halowe Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce, w których bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły zdobywając łącznie 18 miejsc na podium.  
      Na najwyższym podium (4) stawali: Katarzyna Mochnaczewska i Michał Mróz (LO), Kacper   Pańko i sztafeta mieszana szwedzkaWróbel Amelia, Kaczyńska Laura, Bednarczuk Jarosław, Pańko Kacper (SP).
    Drugie miejsca (6) zajęli: Michał Gołąb i Wiktoria Lemińska (LO), Małgorzata Mochnaczewska (SP/G), Magda Haczkiewicz, Laura Kaczyńska i Pochylczuk Tomasz (SP).
      Na trzecich miejscach (8) uplasowali się: Kacper Gołąb, Agata Kaczyńska, Justyna Nowak i sztafeta mieszana szwedzkaKaczyńska Agata,  Nowak Justyna, Gołąb Michał, Gołąb Kacper (LO), Kacper Chmielewski, Kinga Czerwińska, Michał Jarosz, Michał Jeżyna (SP/G).
    Wszystkim zawodnikom wielkie gratulacje za udział w zawodach i walkę o jak najlepsze miejsce.
Poniżej szczegółowe wyniki naszych zawodników.

Szkoły ponadgimnazjalne

  1 miejsce w dal Mochnaczewska Katarzyna
  1 miejsce 5 okrążeń Mróz Michał
  2 miejsce w dal Gołąb Michał
  2 miejsce 5 okrążeń Lemińska Wiktoria
  3 miejsce 40 m Gołąb Kacper
  3 miejsce 5 okrążeń Kaczyńska Agata
  3 miejsce 40 m Nowak Justyna
  3 miejsce Sztafeta mieszana szwedzka

1 – 2  – 3 – 4

Kaczyńska Agata,  Nowak Justyna, Gołąb Michał, Gołąb Kacper
  5 miejsce p.lekarska Chmielewski Arkadiusz
  7 miejsce p.lekarska Gruszka Michał
  7 miejsce 5 okrążeń Miazga Bartosz

Klasa VIII – VIII – 3 gimnazjum

  2 miejsce w dal Mochnaczewska Małgorzata
  3 miejsce w dal Chmielewski Kacper
  3 miejsce 5 okrążeń Czerwińska Kinga
  3 miejsce p.lekarska Jarosz Michał
  3 miejsce 40m Jeżyna Michał
  4 miejsce 5 okrążeń Brzezicki Jakub
  4 miejsce w dal Nowaczewska Oliwia
  5 miejsce w dal Sułkowski Jakub
  6  miejsce 40m Chochliński Michał
  6  miejsce 40m Juźwiak Oliwia
  6 miejsce Sztafeta mieszana szwedzka

1 – 2  – 3 – 4

Wojciechowska Karolina, Juźwiak Oliwia, Jeżyna Michał, Sułkowski Jakub
  7  miejsce p.lekarska Bogucki Miłosz
  7  miejsce 5 okrążeń Sułkowska Wiktoria
  8  miejsce 40m Wojciechowska Karolina
11  miejsce p.lekarska Simbiga Aleksandra
12  miejsce p.lekarska Wójcik Paulina
13  miejsce 5 okrążeń Jarosz Dawid
 n. zal. wzwyż Tkaczyk Błażej

SP IV – VI

  1 miejsce 5 okrążeń Pańko Kacper
  1 miejsce Sztafeta mieszana szwedzka

1 – 2  – 3 – 4

Wróbel Amelia, Kaczyńska Laura, Bednarczuk Jarosław, Pańko Kacper
  2 miejsce 5 okrążeń Haczkiewicz Magda
  2 miejsce w dal Kaczyńska Laura
  2 miejsce 5 okrążeń Pochylczuk Tomasz
  4 miejsce 5 okrążeń Jańczuk Karolina
  4 miejsce w dal Wróbel Amelia
 5 miejsce 40m Bednarczuk Jarosław
  7  miejsce 40m Lickindorf Jan
  8  miejsce p.lekarska Mochnaczewski Jarosław
10  miejsce 40m Wojciechowska Julia
14  miejsce 40m Szymańska Klaudia

(MK)

ZNAKOMITY WYSTĘP UCZNIÓW ZS HORODŁO

   W sobotę 9 marca 2019 r. w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych, w których znakomicie zaprezentowało  się 18 uczniowie naszej szkoły.
    W biegu na 1000 m w kategorii uczniów klas V i VI szkoły podstawowej brązowy medal wywalczył KACPER PAŃKO. Bardzo dobre 5 miejsce zdobyła Magda Haczkiewicz, 10 miejsce Jańczuk Karolina, 12 miejsce Tomasz Pochylczuk.
    Wszystkim zawodnikom składamy gratulacje za udział w zawodach i walkę o jak najlepsze miejsce na trudnej i wymagającej trasie.
     Poniżej szczegółowe wyniki naszych zawodników.

Biegi w kategorii dzieci klas III – IV SP

25 miejsce   500m dz Wesołowska Natalia

Biegi w kategorii dzieci klas V – VI SP

  3 miejsce 1000m chł Pańko Kacper
  5 miejsce 1000m dz Haczkiewicz Magda
10 miejsce 1000m dz Jańczuk Karolina
12 miejsce 1000m chł Pochylczuk Tomasz
25 miejsce 1000m dz Wróbel Amelia
28 miejsce 1000m chł Czerwiński Adrian
28 miejsce 1000m dz Kaczyńska Laura
29 miejsce 1000m dz Wojciechowska Julia
32 miejsce 1000m chł Bednarczuk Jarosław
33 miejsce 1000m dz Szpyrka Julia
34 miejsce 1000m dz Paćkowska Nikola
34 miejsce 1000m chł Paćkowski Marcel

Biegi młodzieżowe w kategorii klas VIII i III gimnazjów

8 miejsce 2km K Czerwińska Kinga
17 miejsce 3,5km M Brzezicki Jakub
24 miejsce 2,5km M Jarosz Dawid
26 miejsce 2,5km M Kalinowski Łukasz
n.u. 3,5km M Zając Adam

 (MK)

Śmierć przychodzi cicho. Niezapowiedziana, nieproszona. Nigdy nie ma na nią odpowiedniej chwili, jest zawsze gościem nie na czas”…

 Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie
Zespołu Szkół w Horodle
                                               z głębokim  żalem żegnają

                                                     Ś. P.  Jerzego Krotkiewicza

                                      wieloletniego dyrektora szkoły, nauczyciela, wychowawcę,
                                       i przyjaciela całej społeczności szkolnej.

FERIE W SZKOLE

W okresie ferii zimowych, od godziny 9.00 do 12.00, zapraszamy na zajęcia sportowe, które poprowadzą nauczyciele wychowania fizycznego w następujących dniach:

  • 02.2019r. (poniedziałek )
  • 02.2019r. (wtorek)
  • 02.2019r. (poniedziałek)

Przez cały okres ferii, od godziny 9.00 do 12.00,  uczniowie mogą korzystać ze stołów do ping – ponga (wymagany własny sprzęt: piłeczki i rakietki).

INFORMACJA O ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ WYDARZENIACH ZWIĄZANYCH Z ZAKOŃCZENIEM I PÓŁROCZA W ZESPOLE SZKÓŁ W HORODLE

Terminy klasyfikacji

do 15.01.2019r. – poinformowanie uczniów oraz rodziców o proponowanych pozytywnych ocenach-SP, GP, LO; pisemne poinformowanie o zagrożeniach oceną ndst.  – GP i LO                                                                                                                                              do 22.01.2019r.– pisemne wystawienie ocen w GP i LO

do 23.01.2019r.– pisemne wystawienie ocen w SP

29.01.2019r.– klasyfikacja SP, GP i LO

 06.02.2019r.(środa) – zebranie z rodzicami uczniów
 SP, GP i LO

Imprezy szkolne

12.01.2019r. – studniówka

26.01.2019r.- półmetek kl. II LO

02.02.2019r.- bal kl. VIII i III GP

09.02.2019r.- zabawa choinkowa 0-VII SP