NAGRODZENI SPORTOWCY

    22 czerwca 2022 r. w sali widowiskowej Hrubieszowskiego Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Burmistrza Miasta Hrubieszowa za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Nagrody stypendystom wręczały Pani Burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska, Przewodnicząca Rady Miasta Pani Anna Naja i sekretarz Miasta Pani Monika Podolak.
   Wśród nagrodzonych osób, znalazła się również ośmioosobowa grupa uczniów naszej szkoły, którzy otrzymali stypendia za osiągnięcia sportowe, reprezentując sekcję lekkoatletyczną MKS UNIA Hrubieszów.
     Nagrodzeni zostali: Pańko Kacper, Wróbel Amelia, Seredyńska Martyna, Wojciechowska Julia, Czerwińska Kinga, Czerwiński Adrian, Paćkowski Marcel, Pochylczuk Krzysztof.

           Gratulujemy.

SERCE NA NAKRĘTKI

   Już jest! Pojemnik na nakrętki stanął przed murami naszej szkoły. Inicjatywę Samorządu Uczniowskiego SP wsparł sam Wójt Gminy Horodło, Pan Krzysztof Bożek, fundując szkole zakup metalowego pojemnika w kształcie serca, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Kontynuujemy zatem naszą akcję zbierania nakrętek dla hospicjum Santa Galla w Łabuniach jednocześnie dołączając się do zbiórki na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia prowadzonej w naszej szkole przez Szkolne Koło Caritas. Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły do przyłączenia się do akcji. Razem możemy nieść pomoc innym ze zdwojoną mocą. Przyświeca nam tylko jedno motywacyjne hasło: „Im więcej, tym lepiej!”. Zadbamy przy tym o otaczające nas środowisko. Podejmijmy razem wyzwanie i napełniajmy serce nakrętkami! 
Samorząd Uczniowski SP

„CZTERY DNI – CZTERY MIASTA”.

   W dniach 21 – 24 IV 2022r. uczniowie klas V – VIII (w większości członkowie Szkolnego Koła Caritas) uczestniczyli w szkolnej wycieczce edukacyjnej.
  Podróż rozpoczęliśmy wczesnym rankiem, by po kilku godzinach deszczowej aury dojechać do Torunia, gdzie czekały nas pierwsze atrakcje w Centrum Popularyzacji Kosmosu-Planetarium oraz w Muzeum Żywego Piernika. W planetarium uczestniczyliśmy w widowiskowym pokazie powstania kosmosu oraz mogliśmy stać się pracownikami Bazy Mars#17, wykonując codzienne czynności w pracy astronauty.
W muzeum piernika zapoznaliśmy się z recepturą słynnego toruńskiego smakołyku. W trakcie warsztatów sami wykonaliśmy ciasto, które następnie odcisnęliśmy w formie. Po krótkim procesie pieczenia każdy z nas otrzymał na pamiątkę własnoręcznie wykonany pierniczek. Mieliśmy też okazję obejrzeć wiekowe maszyny służące do wyrobu i wypieku tych aromatycznych ciastek. Po południu byliśmy już w słonecznym Gdańsku.
   Drugi dzień zaczęliśmy od wizyty w kręgielni, następnie przejechaliśmy do Gdyni, by w porcie podziwiać wspaniały „Dar Pomorza” i dumny ORP „Błyskawica”. Sopot to oczywiście spacer po molo i delektowanie widokiem Zatoki Gdańskiej. Zakończenie dnia to pełna zadumy wizyta na Westerplatte i rozmowy o wartości pokoju.
   Trzeciego dnia po śniadaniu zwiedzaliśmy serce Gdańska, czyli Stare Miasto. Następnie przejechaliśmy do Gdańska Oliwy, by zwiedzić zespół katedralno-ogrodowy i wysłuchać koncertu muzyki organowej. Po południu relaksowaliśmy się w kinie na filmie „Za duży na bajki”.
  Ostatni dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od nabożeństwa w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Gdańsku Wrzeszczu i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu, odwiedzając po drodze Pałac Wilanowski w Warszawie.
   Do Horodła wróciliśmy cali i zdrowi, pełni wrażeń oraz bogatsi o nowe doświadczenia.

1 DZIEŃ WIOSNY 2022

     Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją świętujemy nadejście WIOSNY. Często ten dzień jest dla uczniów okazją do wagarów. Dziś udowodniliśmy, że to szczególne święto można spędzić inaczej. W radosnych nastrojach uczniowie „wyszli z ławek”, by bawić się wspólnie z nauczycielami.
W dobrych humorach ósmoklasiści i licealiści wraz z opiekunami udali się na „kontrolowane wagary”…. czyli na wycieczkę do Zamościa. Program wyjazdu obejmował zwiedzanie trasy turystycznej Bastion VII – Nadszaniec oraz Twierdzy Zamość oraz projekcję filmu „ Za duży na bajki” w kinie Stylowy.