STYPENDIUM KAROLINY

     24 czerwca 2020 r. w sali widowiskowej Hrubieszowskiego Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie jednorazowych stypendiów Burmistrza Miasta Hrubieszowa za szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury i sportu. Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica naszej szkoły podstawowej: Karolina Jańczuk – Tomaszewska, która za swoje osiągnięcia sportowe uzyskane jako zawodniczka MKS UNIA Hrubieszów, znalazła się w gronie 48 stypendystów.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

HARMONOGRAM ZWROTU PODRĘCZNIKÓW ORAZ INNYCH KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W HORODLE

15.06.2020- PONIEDZIAŁEK

9.00-10.00- KLASA I SP

10.00-11.00- KLASA II SP

11.00-12.00- KLASA III SP

19.06. 2020 – PIĄTEK

9.00-10.00- KLASA IV SP

10.00-11.00- KLASA V A SP

11.00-12.00- KLASA V B SP

22.06.2020 – PONIEDZIAŁEK

9.00-10.30- KLASA VI A SP

10.30-12.00- KLASA VI B SP

23.06.2020 – WTOREK

9.00-10.00- KLASA VII A SP

10.00-11.00- KLASA VII B SP

11.00-12.00- KLASA VIII SP

DRODZY RODZICE DZIECI Z ROCZNIKA 2013

Zapraszamy do zapisywania swoich dzieci do klasy pierwszej szkoły podstawowej (rekrutacja na rok szkolny 2020/2021). Z powodu ograniczeń w przemieszczaniu się prosimy o pobieranie zamieszczonych poniżej wniosków oraz odsyłanie wypełnionych na pocztę szkoły: sphorodlo@interia.pl. Dodatkowe zaświadczenia np. od pracodawcy nie są obecnie wymagane. 
Dyrekcja ZS w Horodle

wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I
Wniosek należy pobrać, następnie wypełnić, uzupełniony przesłać na adres e-mail szkoły.

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO KLASY PIERWSZEJ
Wniosek należy wydrukować, następnie wypełnić, zeskanować i skany przesłać na adres e-mail szkoły.

DRODZY RODZICE

Serdecznie zapraszamy do zapisywania dzieci do oddziałów przedszkolnych (od 3 do 6 roku życia). W związku z ograniczeniami w przemieszczaniu się prosimy o pobranie zamieszczonego poniżej wniosku, wypełnienie i odesłanie na pocztę szkoły: sphorodlo@interia.pl
Dyrekcja ZS w Horodle.

W związku z epidemią koronawirusa rodzice nie muszą teraz dostarczać zaświadczeń od pracodawcy itp. Uzupełnią dokumenty we wrześniu.
Poniżej zamieszczamy wnioski w różnych formatach:

wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego
Wniosek należy pobrać, następnie wypełnić, uzupełniony przesłać na adres e-mail szkoły.

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
Wniosek należy wydrukować, następnie wypełnić, zeskanować i skany przesłać na adres e-mail szkoły.

DRODZY RODZICE

UWAGA!
DOTYCZY UCZNIÓW PRZYJMOWANYCH Z INNYCH SZKÓŁ

Zamieszczamy wniosek do zapisywania do dowolnej klasy, od klasy 2 szkoły podstawowej. Z powodu ograniczeń w przemieszczaniu się prosimy o pobieranie zamieszczonych poniżej wniosków oraz odsyłanie wypełnionych na pocztę szkoły: sphorodlo@interia.pl.
Dyrekcja ZS w Horodle

wniosek o przyjęcie do dowolnej klasy
Wniosek należy pobrać, następnie wypełnić, uzupełniony przesłać na adres e-mail szkoły.

wniosek o przyjęcie do dowolnej klasy
Wniosek należy wydrukować, następnie wypełnić, zeskanować i skany przesłać na adres e-mail szkoły.

NOWY HARMONOGRAM EGZAMINÓW

Informujemy o nowym harmonogramie egzaminów maturalnych i egzaminu ósmoklasisty na podstawie komunikatu dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 24 kwietnia 2020 r.

HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
W szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym
W szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze jesiennym
W terminie głównym
1. język polski – 16 czerwca 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00
2. matematyka – 17 czerwca 2020 r. (środa) – godz. 9:00
3. język obcy nowożytny – 18 czerwca 2020 r. (czwartek) – godz. 9:00
Egzamin odbył się w styczniu 2020 r.
W terminie dodatkowym
1. język polski – 7 lipca 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00
2. matematyka – 8 lipca 2020 r. (środa) – godz. 9:00
3. język obcy nowożytny – 9 lipca 2020 r. (czwartek) – godz. 9:00
1. język polski – 16 czerwca 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00
2. matematyka – 17 czerwca 2020 r. (środa) – godz. 9:00
3. język obcy nowożytny – 18 czerwca 2020 r. (czwartek) – godz. 9:00
W przypadku egzaminu ósmoklasisty przeprowadzanego w czerwcu i lipcu:
Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty
do 31 lipca 2020 r.
Termin przekazania szkołom wyników i zaświadczeń
do 31 lipca 2020 r.
Termin wydania zaświadczeń oraz informacji zdającym
do 31 lipca 2020 r.
CZAS TRWANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY Z POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW
Czas trwania (min)
arkusz standardowy
przedłużenie czasu, o którym mowa w pkt. 17. Komunikatu*
język polski
120 do 180
matematyka
100 do 150
język obcy nowożytny
90 do 135
* Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 6 sierpnia 2019 r. w sprawie szczegółowych sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2019/2020

HARMONOGRAM EGZAMINU MATURALNEGO W TERMINIE GŁÓWNYM
dla absolwentów wszystkich typów szkół
Część ustna egzaminu maturalnego
Część ustna egzaminu maturalnego w terminie głównym nie jest przeprowadzana.
Część pisemna egzaminu maturalnego
Czerwiec                Godzina 9:00                      Godzina 14:00
8
poniedziałek         język polski – pp*      język polski – pr *

9
wtorek                matematyka – pp      język łaciński i kultura antyczna – pp  
                                                           język łaciński i kultura antyczna – pr
10
środa                  język angielski – pp              język angielski – pr
                                                                      język angielski – dj*
11
czwartek            Boże Ciało

12
piątek                 Dzień bez egzaminów
13, 14 – sobota, niedziela

15
poniedziałek       matematyka – pr                filozofia – pp
                                                                   filozofia – pr
16
wtorek               biologia – pp                       wiedza o społeczeństwie – pp
                          biologia – pr                       wiedza o społeczeństwie – pr
17
środa                chemia – pp                         informatyka – pp
                         chemia – pr                         informatyka – pr

18
czwartek          język niemiecki – pp          język niemiecki – pr
                                                                język niemiecki – dj
19
piątek              geografia – pp                    historia sztuki – pp
                       geografia – pr                     historia sztuki – pr

 20, 21 – sobota, niedziela

22
poniedziałek    język rosyjski – pp            język rosyjski – pr
                                                               język rosyjski – dj
23
wtorek             język francuski – pp         język francuski – pr
                                                               język francuski – dj
24
środa              fizyka i astronomia – pp                  historia – pp
                       fizyka i astronomia / fizyka – pr      historia – pr   
25
czwartek        język hiszpański – pp              język hiszpański – pr
                                                                    język hiszpański – dj
26
piątek             język włoski – pp                    język włoski – pr
                      język łemkowski – pp             język włoski – dj
                      język łemkowski – pr 

27, 28 – sobota, niedziela
29
poniedziałek  języki mniejszości narodowych – pp   języki mniejszości                                                                               narodowych – pr
                           język kaszubski – pp                    wiedza o tańcu – pp
                           język kaszubski – pr                    wiedza o tańcu – pr
                                                                              historia muzyki – pp
                                                                              historia muzyki – pr
godz. 9:00 – matematyka w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pp)**
godz. 10:35 – historia w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pr)**
godz. 12:10 – geografia w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pr)**
godz. 13:45 – biologia w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pr)**
godz. 15:20 – chemia w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pr)**
godz. 16:55 – fizyka i astronomia / fizyka w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pr)**
* pp – poziom podstawowy; pr – poziom rozszerzony; dj – poziom dwujęzyczny
** Dodatkowe zadania egzaminacyjne w języku obcym z biologii, chemii, fizyki i astronomii / fizyki, geografii, historii, matematyki mogą rozwiązywać absolwenci oddziałów dwujęzycznych, w których przedmioty te były nauczane w języku obcym nowożytnym.