UROKI LUBELSZCZYZNY ORAZ III MIEJSCE W KONKURSIE DLA KIBICÓW PIŁKI RĘCZNEJ

      24 IX piętnaścioro uczniów ze szkoły podstawowej z opiekunami udało się na wycieczkę, by poznać zakątki naszego regionu oraz przeżyć dreszczyk emocji w czasie meczu piłki ręcznej kobiet. Zwiedziliśmy, należący kiedyś do rodziny Zamoyskich, piękny pałac w Kozłówce wraz z przyległym ogrodem.
Po wspólnym posiłku zawitaliśmy w hali sportowej Globus w Lublinie, gdzie przed meczem odebraliśmy nagrodę w konkursie „Cała szkoła kibicuje mistrzyniom”, którą będzie wizyta zawodniczek MKS Lublin w naszej szkole.
W trakcie meczu dzielnie i głośno zagrzewaliśmy do walki piłkarki z Lublina, które ostatecznie wygrały z JKS Jarosław 35-16.
      Szczęśliwi z wygranej wróciliśmy do naszych domów planując kolejny wyjazd na mecz oraz zakątek regionu do obejrzenia.

Egzamin na kartę rowerową

   22 czerwca w naszej szkole odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze. Jak również znajomością przepisów ruchu drogowego. Pod czujnym okiem przedstawicieli policji musieli pokonać tor przypominający warunki drogowe. Wszyscy wykazali się wiedzą i umiejętnością jazdy na rowerze, dzięki temu uzyskali pozytywny wynik z egzaminu.

NA BIESZCZADZKIM SZLAKU

     W dniach 15 – 17 czerwca uczniowie klas IV, V i VII przebywali na wycieczce szkolnej w Bieszczadach. Pierwszego dnia mieli możliwość zwiedzenia starego miasta w Przemyślu, a drugiego wspięcia się na najwyższy szczyt pasma, czyli Tarnicę, skąd roztaczały się przepiękne widoki. W drodze powrotnej odwiedzili Solinę, po której pływali statkiem.
     Piękne krajobrazy sprawiły, że wycieczka była bardzo udana, a „zielone wzgórza nad Soliną” długo pozostaną w pamięci uczestników wyjazdu.


I KNOW ENGLISH

  W ramach obchodów Światowego Dnia Języka Angielskiego, przypadającego na 23 kwietnia, uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej wzięli udział w drugiej edycji naszego szkolnego konkursu językowego „I know English”, który został przeprowadzony 18 kwietnia. Konkursowicze wykazali się znajomością słownictwa poznanego w bieżącym roku szkolnym (zarówno w zakresie podstawowym jak i rozszerzonym), przystępując do testu pisemnego.
      Z dumą ogłaszamy wyniki tegorocznej edycji konkursu:

KLASA II
I miejsce: Mikołaj Baraniuk
II miejsce: Lena Filipczuk
III miejsce: Aleksandra Graf

KLASA III
I miejsce: Kuba Szczuc
II miejsce: Julia Podolak
III miejsce: Karol Marciszyn

   Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu oraz wydawnictwom językowym: „Macmillan” (za ufundowanie nagród konkursowych) oraz „Oxford University Press” (za ufundowanie nagród pocieszenia).

WIOSENNY DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

         21 marca to wyjątkowy dzień w uczniowskim kalendarzu. Jest to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale też Dzień Samorządności, w którym to uczniowie przejmują władzę w szkole i uczestniczą w licznych zabawach, konkursach organizowanych przez Samorząd Uczniowski.
     Choć pogoda tego dnia była typowo jesienna, w progi naszej szkoły zawitała prawdziwa wiosna. A wszystko to za sprawą przedszkolaków i uczniów klas I – III, którzy brali udział w konkursie na „Najciekawsze Przebranie Wiosenne”. Wyłonienie laureatów nie było proste, gdyż wiele dzieci przybyło tego dnia do szkoły w radosnych, barwnych i bardzo pomysłowych kreacjach. Po burzliwych obradach jury w postaci przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego SP zdecydowało o przyznaniu nagród i dyplomów następującym osobom:
MŁODSZA GRUPA PRZEDSZKOLNA:
I miejsce: Łucja Bukaluk, Marcelina Świerczek
STARSZA GRUPA PRZEDSZKOLNA:
I miejsce: Kornelia Bazylewicz
II miejsce: Lena Szymańska, Amelia Graf
III miejsce: Karolina Bochen
I KLASA:
I miejsce: Hanna Kozar
II miejsce: Klaudia Najuch
III miejsce: Karolina Sitarczuk
Wyróżnienie: Patryk Bączkowski
II KLASA:
I miejsce: Miłosz Leśniak
II miejsce: Maja Chmielewska
III miejsce: Aleksandra Graf
Wyróżnienia: Mikołaj Baraniuk, Lena Filipczuk, Tomasz Hanowski, Aleks Kostrubiec
III KLASA:
I miejsce: Kacper Seweryn
II miejsce: Julia Podium
III miejsce: Alicja Jańczuk
Wyróżnienia: Lena Boryło, Patrycja Grabarczuk, Jakub Mulawka, Wiktoria Nagadowska, Angelika Pałys, Jagoda Szlązak

Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki i mogły wziąć udział w zabawach ruchowych przygotowanych i przeprowadzonych przy wsparciu Samorządu Uczniowskiego LO.
Do atrakcji przygotowanych dla starszych uczniów zaliczyć można nietypowe (bo prowadzone przez ich kolegów) zajęcia. Przez dwie godziny lekcyjne ósmoklasiści, ku wielkiej uciesze wszystkich zgromadzonych, próbowali swoich sił w zawodzie nauczyciela, biorąc przy tym udział w konkursie na najbardziej udane przebranie. W tej kategorii bezapelacyjną zwyciężczynią okazała się Oliwia Malinowska, która wcielała się w rolę pani Ewy Blacharz.
Następnie reprezentanci poszczególnych klas wzięli udział w turnieju wiedzy ogólnej pod hasłem „Witaj Wiosno”. Trzeba przyznać, że w tym roku rywalizacja była bardzo zacięta, a doping niesamowity. Po podliczeniu punktacji tytuł lidera zdobyła klasa VIIIb, zaszczytne drugie miejsce trafiło do klasy V, a trzecie miejsce po zaciętej walce przypadło klasie VIII a.
Ostatnim punktem programu były rozgrywki sportowe m.in.– mecz piłki nożnej, rzuty do kosza, sztafeta pokoleniowa.
Gratulujemy zwycięzcom poszczególnych konkursów, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i spontaniczną zabawę, bo to jest najważniejsze w tym dniu.

Samorząd Uczniowski SP

AKTYWNA NIEDZIELA – KULTURA I SPORT

      12 lutego grupa 40 uczniów z klas I-VIII pod opieką pana Dariusza Tuza i pana Tomasza Najucha udała się na wycieczkę do Lublina z cyklu „Kibicuj Mistrzyniom”.
   Pobyt w Lublinie rozpoczął się od seansu w Cinema City, gdzie wycieczkowicze obejrzeli film Asteriks i Obeliks: Imperium smoka. Później zwiedzali Stare Miasto i zjedli pyszny obiad. Najważniejszym punktem wycieczki był mecz piłki ręcznej kobiet w ramach rozgrywek o mistrzostwo Polski między MKS FunFloor Lublin a MKS Gniezno.
  Niesamowitą atrakcją dla dzieci była możliwość wyprowadzania zawodniczek obydwu klubów do przedmeczowej prezentacji, a po zwycięstwie lublinianek – autografy i zdjęcia z Mistrzyniami.
Po szczęśliwym powrocie do Horodła wszyscy myśleli o kolejnym wyjeździe.
Linki do relacji z meczu:
https://www.mks.lublin.pl/aktualnosci/udany-rewanz-po-emocjonujacym-starciu-lublinianki-wygraly-z-beniaminkiem-z-gniezna

„JĘZYKOWE WYZWANIE”

   15 grudnia br. grupa nieustraszonych miłośników języka angielskiego przystąpiła do konkursu „Dyktando z języka angielskiego dla klas 4-6 i 7-8”. Podzieleni na dwie grupy wiekowe uczniowie w wielkim skupieniu notowali teksty niełatwych dyktand, stawiając czoła ortograficznym pułapkom. Po dokładnym sprawdzeniu i weryfikacji prac przez nauczycieli języka angielskiego wyłoniono zwycięzców na poszczególnych etapach.

Zwyciężczyniami w kategorii klas 4-6 zostały uczennice:
I miejsce – Aleksandra Kirsznik, kl. 6
II miejsce – Julia Jerzyna, kl. 5
III miejsce – Daria Litwiniuk, kl. 5

W grupie starszej, w kategorii klas 7-8, na podium znalazły się:
I miejsce – Agnieszka Romak, kl. 8a
II miejsce – Oliwia Malinowska, kl. 8b
III miejsce ex aequo – Maja Franczak (kl. 8b) oraz Lena Litwiniuk (kl. 7). 
Laureatki otrzymały nagrody książkowe oraz dyplomy. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów językowych.