DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

       Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki oraz dzieci klas I-III wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach.
Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki, bajkowe zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.
     Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.


PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

    W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, tegoroczne hasło brzmiało: „Czytanie dla pokoju”.
    Celem corocznej akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, zaakcentowanie święta bibliotek, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, przedstawienie oferty biblioteki, integrację środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijanie zainteresowań czytelniczych.
     W bibliotece odbywały się zajęcia dla uczniów naszej szkoły oraz konkursy plastyczne i czytelnicze. Uczniowie rozwiązywali rebusy , krzyżówki dotyczące książki i czytelnictwa .

Zwycięzcami konkursu plastycznego „Barwy jesieni ”zostali :

I m- Podiuk Julia , Sitarczuk Karolin
II m- Kostrubiec Aleks , Bandachowski Piotr
III m- Szlązak Jagoda, Nagadowska Wiktoria

Zwycięzcami konkursów czytelniczych „ Pojedynek książek- Brzechwa kontra Tuwim ”zostali :

Klasa II

I m- Filipczuk Lena
II m- Chmielewska Julia, Baraniuk Mikołaj
III m- Hanowski Tomasz, Załuska Dagmara

Klasa III

I m- Pałys Angelika, Jaros Maria
II m- Szlązak Jagoda, Kudrel Ksawery
III m-Mulawka Jakub

KONKURS DRZEWA MAJĄ MOC ROZSTRZYGNIĘTY!

     W ramach akcji edukacyjnej ,,Święto drzewa” uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Roztoczański Park Narodowy pt.,,Drzewa mają moc”.
   Celem konkursu było promowanie działań proekologicznych, aktywna ochrona i gatunków występujących na terenie RPN.
   Konkurs cieszył się bardzo dużym powodzeniem i komisja miała duży problem z wyborem prac, które będą reprezentować naszą szkołę na kolejnym etapie. Uczniowie wykazali się pomysłowością w doborze materiałów i technik plastycznych. Ostatecznie wybrano cztery prace, pozostałe można oglądać na wystawie zorganizowanej na parterze. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy a laureatom gratulujemy!

Laureaci:
1. Jakub Mulawka kl. III
2. Wiktor Nowaczewski kl. II
3. Michalina Piszka kl. I
4. Bartłomiej Bochen kl. I

MAŁA KSIĄŻKA- WIELKI CZŁOWIEK

      27 października 2022 roku uczniowie klasy pierwszej SP przystąpili do ogólnopolskiego programu Książką połączeni, czyli uczymy się razem czytać, który jest zaproszeniem do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Czytanie jak klucz otwiera zarówno świat wiedzy, jak i świat myśli, wyobrażeń oraz autorefleksji.
     Pierwszoklasiści rozpoczęli swoją przygodę z książką pt. ,,Pierwsze abecadło”, która jest częścią Wyprawki Czytelniczej wydanej przez Instytut Książki, a ufundowanej przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
      Dzieci zabrały lekturę do domu, aby razem z rodzicami zdobywać nowe doświadczenia oraz rozwijać literackie zainteresowania.

KONKURS PLASTYCZNY ,,KOLORY NIEPODLEGŁOŚCI”

     5 października 2022r. odbył się międzyklasowy konkurs plastyczny pt.: ,,Kolory Niepodległości” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Konkurs miał na celu:
1.Wspieranie postaw patriotycznych i szacunku do symboli narodowych.
2. Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej.

W konkursie wzięło udział 5 uczniów:
1. Wiktor Nowaczewski – kl II
2. Bartłomiej Bochen – kl. I
3. Patryk Bączkowski – kl. I
4.
Klaudia Najuch – kl. I
5.Michalina Piszka – kl. I

Nad całością czuwało niezależne jury. Do etapu powiatowego konkursu przeszli: Bartłomiej Bochen, Michalina Piszka, Klaudia Najuch.

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy!

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

      W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie klas 4-8 mieli możliwość uczestnictwa w konkursie językowo-plastycznym. W tym celu należało przygotować plakat promujący naukę języków obcych. Troje śmiałków godnie reprezentowało swoje klasy i tym samym uczniowie ci stanęli na podium. Oto wyniki konkursu:
I miejsce – Julia Jerzyna, kl. 5
II miejsce – Julia Chmielewska, kl. 5
III miejsce – Karol Zając, kl. 4
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach językowych.

WYPRAWKA DO I KLASY SP

 • obuwie na zmianę (sportowe) + worek na obuwie
 • strój sportowy na wf
 • blok techniczny biały małe– 2x
 • blok techniczny kolorowy duży (A3)– 1x
 • papier xero biały-opakowanie
 • zeszyty w kratkę i w linie -po dwie sztuki
 • nożyczki (zaokrąglone)-1x
 • klej w sztyfcie – 2x
 • klej magiczny- 1x
 • plastelina 12 kolorów-1x
 • ołówek- 3x, gumka, temperówka
 • kredki ołówkowe grube (12 kolorów)-1x
 • kredki pastele- 1x
 • bibuła-4 dowolne kolory
 • farby plakatowe + 2 pędzle różnej grubości
 • wilgotne chusteczki- 1x opakowanie
 • chusteczki higieniczne w pudełku-1x

Proszę, w miarę możliwości, wszystkie rzeczy podpisać.

BAL ÓSMOKLASISTÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. KRÓLA WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W HORODLE

  W sobotę 18 czerwca uczniowie klas ósmych wraz z dyrekcją, nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi bawili się na balu ósmych klas w budynku Szkoły Podstawowej w Horodle.
Piękne dekoracje, serdeczna atmosfera i radosny nastrój towarzyszyły naszej młodzieży podczas tego niesamowitego balu.
Wyrazy ogromnej wdzięczności i podziwu za wspaniałą organizację tej uroczystości kierujemy do rodziców- głównych organizatorów tego wydarzenia.