MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

7 maja 2018r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Horodle odbył się konkurs czytelniczy o tytuł ” Mistrza Pięknego Czytania”.
O ten tytuł walczyli uczniowie klasy II szkoły podstawowej w składzie: Dawid Brzyski, Julia Czerwińska, Karolina Janiuk, Wiktoria Kaczyńska, Julia Lickindorf, Nikola Sakowska, Zofia Szlązak, Martyna Zubko. Podczas zmagań konkursowych dzieci zaprezentowały wybrane przez siebie teksty literackie: wiersz i fragment prozy.
Umiejętności językowe uczestników konkursu oceniało jury, biorąc pod uwagę poprawność, płynność, tempo czytania, czystość, a także interpretację czytanego tekstu.
Dzieciom tego dnia towarzyszyli również rodzice, bardziej zestresowani niż ich pociechy. Wszyscy uczniowie byli świetnie przygotowani i ze śmiałością prezentowali swoje teksty.
Tytuł ” Mistrza Pięknego Czytania” komisja jednogłośnie przyznała Zofii Annie Szlązak.
Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia, a w nagrodę dyplomy oraz wspaniałe upominki książkowe i rzeczowe.
Dziękujemy Pani Renacie Mochnaczewskiej i Bożenie Gruszce za zaproszenie do udziału w konkursie, cudowne nagrody i bardzo miłą atmosferę.

KOLEJNY WYJAZD NA MECZ PIŁKI RĘCZNEJ

18 maja 2018 r. odbyła się wycieczka uczniów do Lublina na mecz piłki ręcznej MKS Perła Lublin – Metraco Zagłębie Lubin. W wyjeździe udział wzięli uczniowie klas I-VI. Dla części młodych kibiców był to pierwszy udział w meczu tej klasy rozgrywek. Wejście do hali odbyło się na godzinę przed rozpoczęciem rozgrywki. Uczniowie osobiście przekonali się, jakie są procedury związane z bezpieczeństwem na stadionie m.in. co można wnosić na mecz, a co trzeba  wyrzucić do kosza. Po wejściu na trybuny widzowie mogli obserwować rozgrzewkę piłkarzy. Mecz rozpoczął się punktualnie o godz. 19.00. Było to ostatnie spotkanie lubelskiej drużyny w tym sezonie rozgrywek. Mecz pozostawił pewien niedosyt z powodu przegranej lubelskiej drużyny, ale ogólnie wrażenia widzów były bardzo pozytywne, gdyż tuż po rozgrywkach odbyła się dekoracja medalowa, a lublinianki odebrały zagwarantowane dzięki wygranym w poprzednim spotkaniom  złote medale i tytuł Mistrza Polski. Nasi uczniowie wyróżniali się wśród innych kibiców wspaniałym, głośnym dopingiem połączonym z odpowiednimi strojami. Było to radośnie spędzone popołudnie i wieczór. Uczniowie przekonali się naocznie, że kibicowanie na meczu piłki ręcznej może być przyjemne.

V MIĘDZYGMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ

15 maja 2018r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Gabriela Grabowska, Julia Papierz i Paweł Jerzyna wzięła udział w V Międzygminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu w ramach obchodów „Tygodnia Bibliotek”.
W zmaganiach wzięło udział 40 uczestników ze szkół powiatu hrubieszowskiego. Jury doceniło talent naszych uczniów, przyznając w kategorii klas IV-VI  główną nagrodę Gabrieli Grabowskiej za wspaniałą recytację tekstu Halinki Mlynkovej „Panie generale” oraz wiersza Kazimierza Dejera „Rozmowa z matką”. W grupie klas starszych II miejsce uzyskał Paweł Jerzyna, który przedstawił wiersze: „Dusiołek” Bolesława Leśmiana oraz  „Kot w pustym mieszkaniu” Wisławy Szymborskiej.
Zwycięzcy oraz wszyscy finaliści poszczególnych grup wiekowych otrzymali dyplomy, podziękowania, statuetki i nagrody rzeczowe.   Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy udanego występu!

WYCIECZKA DO ZAMOŚCIA

15 maja 2018 r. klasa I szkoły podstawowej razem z paniami: Anną Kozar i Barbarą Klamer udała się na wycieczkę do Zamościu. Spragnionym wrażeń pierwszoklasistom niestraszne było poranne wstawanie, droga na przystanek do busa i spora trasa do przejechania. Strzeż się Zamościu ! Klasa pierwsza ,,nadciąga”. Ale jak to mówią, nie taki diabeł straszny…
Pierwszy przystanek:  Kino ,,Stylowy”. Film pt.:,,Kaczki z gęsiej paczki” do łez dzieci rozśmieszył, choć łezka w oku mogła się zakręcić też z innego powodu. Przemiana głównego bohatera z beztroskiego bawidamka w przykładnego ojca rodziny i jego perypetie chwytały za serce.  Drugi przystanek: McDonald’s – kulinarny raj dla wszystkich dzieci. Przystanek trzeci i  najważniejszy punkt programu: lekcja w zoo. Gra dydaktyczna, wiele ciekawostek na temat zwierząt zamieszkujących naszą planetę przedstawianych przez panią przewodnik, a przede wszystkim przepiękne, egzotyczne okazy oglądane na żywo sprawiły, że spotkanie ze światem fauny było niesamowitym przeżyciem. Jeśli jednak komuś wrażeń było mało, to mógł  nadrobić to podczas przystanku czwartego – dwóch godziny szaleństwa w ,,Krainie zabaw”.
   Pogoda dopisała, humory również, a dzieci już czekają na kolejną wycieczkę…


,,ANDERSENADA”

25 i 26 kwietnia 2018 r. grupy przedszkolne oraz klasy I i II uczestniczyły w projekcie czytelniczym organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Horodle. Uczniowie klasy I i II czytali wybrane baśnie swoim młodszym kolegom. Przedsięwzięcie miało na celu przybliżenie twórczości Hansa Christiana Andersena, jak również zachęcenie dzieci do czytania.
Wszyscy uczestnicy projektu doskonale się bawili, bowiem panie bibliotekarki przygotowały ciekawe konkursy i słodkie niespodzianki.


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJCIEKAWSZĄ GRĘ PLANSZOWĄ DO NAUKI JĘZYKÓW OBCYCH

     Z przyjemnością informujemy, że konkurs na najciekawszą grę planszową do nauki języków obcych został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami postanowiła nagrodzić następujące osoby:

I miejsce ex aequo: Martyna Serdyńska, kl. IV b
Izabela Mrozowska, kl. VII
II miejsce: Gabriela Grabowska, kl. VI
III miejsce : Nikola Paćkowska, kl. IV a

Wyróżnienie: Marceli Pałys, kl. VII

     Konkurs zorganizowany został przez nauczycieli języków obcych, a fundatorami nagród były wydawnictwa językowe Pearson i Oxford University Press.
     Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności oraz ogromu pracy włożonej w przygotowania do konkursu. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W dniach 12-15 kwietnia 2018 r. uczniowie klas III-VII uczestniczyli w wycieczce szkolnej, której trasa przebiegała przez Częstochowę, Wisłę, Kraków, Wieliczkę.
W Częstochowie wycieczkowicze nabierali duchowych sił na Jasnej Górze. Wizyta w Wiśle była okazją do zobaczenia z bliska skoczni narciarskiej „Malinka”, zwiedzenia muzeum narciarstwa, a także podziwiania budzącej się do życia przyrody w trakcie spaceru brzegiem Białej Wisły do Kaskad Rodła. W Krakowie Łagiewnikach uczestnicy wyjazdu wzięli udział w ogólnopolskiej pielgrzymce pracowników i wolontariuszy Caritas. Zwiedzanie Wawelu dostarczyło solidnej porcji wiedzy na temat historii naszego kraju, a oglądanie reprezentacyjnych komnat i prywatnych apartamentów królewskich pozwoliło choć na chwilę przenieść się w czasie. W Wieliczce wycieczkowicze zjechali pod ziemię, by zapoznać się z pracą górnika w kopalni soli.
Bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi i radośni uczestnicy wyprawy wrócili do swoich domów, snując plany o kolejnych wycieczkach.

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI IM. KAZIMIERZA DEJERA ,,PATRIOTYZM W SERCU DZIECKA”

18 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Strzyżowie. Każdy z uczestników miał za zadanie wyrecytować wiersz autorstwa pana Kazimierza Dejera oraz jeden utwór o tematyce patriotycznej. Konkurs skierowany do dzieci stał się okazją do recytatorskiego debiutu dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Choć dzieci nieraz występowały przed większą publicznością, to dla większości był to pierwszy konkurs, w którym mogły reprezentować szkołę. Swoje recytatorskie umiejętności prezentowali uczniowie klasy II: Zofia Szlązak, Martyna Zubko i Dawid Brzyski przygotowywani przez panią Irminę Klamer oraz uczniowie klasy I: Aniela Grabowska, Aleksandra Kirsznik, Andrzej Chmielewski i Igor Bogucki pod opieką pani Barbary Klamer. Wszyscy nasi przedstawiciele poradzili sobie wyśmienicie i zdobyli nagrody: piękne książki i plecaki z niespodzianką.
Dzieci były bardzo zadowolone z prezentów oraz możliwości poznania nowych kolegów przy bogato zastawionym stole i podczas zabawy. Dumne z odniesionego sukcesu zadeklarowały też udział w kolejnych konkursach recytatorskich.

WYJAZD NA SPEKTAKL „ACH, TA PIPPI”

12 kwietnia 2018 r. uczniowie z klas 0, I, II, III a i III b razem z wychowawczyniami wybrali się z wizytą do Hrubieszowskiego Domu Kultury na przedstawienie pt.:,,Ach, ta Pippi” w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Przygody Pippi bardzo się dzieciom podobały – razem z główną bohaterką powieści Astrid Lindgren uczniowie zwiedzali ciekawe kraje i poznawali różne kultury. Nie zabrakło ciekawych dekoracji, efektów specjalnych oraz kolorowych kostiumów, które sprawiły, że sztuka teatralna dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń. Oczywiście sam przejazd autokarem w towarzystwie ulubionych kolegów i koleżanek też był dla uczestników wycieczki nie lada atrakcją.
Dzieci zażyczyły sobie więcej takich wyjazdów i przedstawień, więc z uwagą śledzimy repertuar Hrubieszowskiego Domu Kultury.

WOJEWÓDZKI FINAŁ TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”

13 kwietnia 2018 r. w Międzyrzecu Podlaskim odbył się Wojewódzki Finał Turnieju Piłki Nożnej „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU” w kategorii U-10 dziewcząt i chłopców. Wzięli w nim udział reprezentanci naszej szkoły. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze. Obie drużyny walczyły dzielnie, nie ustępując pola innym zespołom.
Zespół dziewcząt grał w grupie z zespołami: UKS Niedźwiadek Chełm i SP 6 Kraśnik, a zespół chłopców zmierzył się z zespołami: UKS Niedźwiadek Chełm, Sokolik Adamów i SP Kock.

Składy naszych zespołów:

Dziewczęta w kategorii U-10 (rocznik 2008 i młodsi): Franczak Maja, Gawron Aleksandra, Gołębiowska Antonina, Kaczyńska Laura, Kuna Gabriela, Malinowska Oliwia, Wesołowska Natalia i Wróbel Patrycja.

Chłopcy w kategorii U-10 (rocznik 2008 i młodsi): Bednarczuk Michał, Filipczuk Jakub, Koza Dominik, Kozar Bartosz, Nowaczewski Kacper, Stawiarski Dawid, Tymbel Adrian, Wróbel Sebastian i Żywiec Przemysław.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.